Zmarł Józef Marciniak – były sołtys Ociąża i radny sześciu kadencji

0
Fot. Pixabay
Nie żyje Józef Marciniak, radny sześciu kadencji i wiceprzewodniczący Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce czterech kadencji. Zasłużony samorządowiec urodził się 14 marca 1946 roku. Miał 74 lata.

Gmina Nowe Skalmierzyce żegna Józefa Marciniaka, postać nietuzinkową, osobę zaangażowaną w życie lokalnej społeczności na wielu płaszczyznach. Przez sześć kadencji był radnym, a przez cztery – zastępcą przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Ponad trzy dekady pełnił także funkcję sołtysa Ociąża. Był także wiceprezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP i prezesem OSP Ociąż.

Za zasługi na rzecz lokalnej społeczności, poświęcenie i zaangażowanie został Kawalerem Srebrnego Krzyża Zasługi, otrzymał Medal “Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej”. Odebrał także odznaczenia resortowe.

Obecni samorządowcy podkreślają, że “odszedł prawdziwy lider samorządowy, głęboko oddany służbie małej ojczyzny społecznik oraz człowiek o wielkiej życiowej mądrości, energii i doświadczeniu. Zdobytą wiedzą chętnie dzielił się z młodszymi, przekazując cenne wskazówki i prowadząc drogą, którą sam wcześniej przeszedł.

Składamy wyrazy współczucia Rodzinie oraz wszystkim, którzy znali śp. Józefa Marciniaka.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick