Złodziej zatrzymany, pieniądze odzyskane

0
Mieszkanka Kotlina po powrocie do domu pozostawiła drzwi niezamknięte na klucz i zajęła się swoją pracą domową. Na wieszaku, znajdującym się w pobliżu wejścia do domu, pozostawiła kurtkę a w niej pieniądze. Nieuwaga domowników i niezabezpieczone wejście wykorzystał złodziej.

Mężczyzna, niezauważony przez nikogo, wszedł do upatrzonego domu, sprawdził zawartość odzieży znajdującej się na wieszaku i chwilę później opuścił posesję zabierając ze sobą łup w postaci kilku tysięcy złotych.

Gdy pokrzywdzeni zorientowali się, że zostali okradzeni, sprawcy od dawna nie było już w pobliżu. O zdarzeniu poinformowali policję. – Jarocińscy śledczy natychmiast rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży. Pomimo iż przesłuchania potencjalnych świadków nie dały żadnego punktu zaczepienia, kryminalni mieli swoje podejrzenia. Ja się okazało, trop był właściwy – młodszy aspirant  Agnieszka Zaworska.

W ciągu zaledwie kilku godzin od otrzymania informacji o przestępstwie, policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną przez nich o kradzież pieniędzy. Był nim 21-letni mężczyzna przebywający od dłuższego czasu na terenie Kotlina. Mężczyzna przyznał się śledczym do popełnienia przestępstwa i trafił do policyjnego aresztu.

Przy zatrzymanym policjanci znaleźli też pieniądze, które jak się okazało, pochodziły z kradzieży. Odzyskane w części pieniądze, 1000 zł mężczyzna zdążył już wydać, wróciły do właściciela – dodaje. 21-latek usłyszał natomiast zarzut popełnienia przestępstwa z art. 278 kk – kradzieży cudzego mienia, za co zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP Jarocin, fot.policja.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick