Złapali czterech złodziei rowerów. Pomogli świadkowie

1
Nie udała się zuchwała kradzież rowerów z dwóch gmin w powiecie kaliskim. Czterej mężczyźni zostali zatrzymani, a rowery udało się odzyskać, zanim zostały sprzedane. W złapaniu złodziei pomogli świadkowie, którzy podali policji informacje dotyczące samochodu, którym się poruszali.

Złodzieje rowerów szybko zdecydowali się zapisać w kronikach policyjnych, bo cała czwórka była w wieku od 18 do 21 lat. W piątek policjanci z Opatówka dostali informacje, że na terenie gminy Brzeziny skradziono trzy rowery. Kilkadziesiąt minut później pojawiła się kolejna telefoniczna informacja o kradzieży trzech jednośladów. Tym razem na terenie gminy Godziesze Wielkie. Jeden ze świadków przekazał nam informację o marce pojazdu, którym najprawdopodobniej poruszali się sprawcy, co pomogło policjantom w dalszych ustaleniach– mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Szybko ustalono numery rejestracyjne auta, a opel, którym poruszali się złodzieje, został namierzony i zatrzymany do kontroli w Brzezinach. Podróżowało nim trzech mężczyzn, a w bagażniku znajdowały się dwa skradzione rowery. – Policjanci szybko też ustalili, gdzie znajdują się pozostałe jednoślady. Okazało się, że sprawcy ukryli je w lesie – dodaje rzeczniczka kaliskiej komendy. Czwartego mężczyznę zatrzymano jeszcze tego samego dnia.

“Przestępczy kwarter”, jak nazwała złodziei policja, usłyszał zarzut kradzieży za co grozi im do 5 lat wiezienia.

ZOABCZ TEŻ: Kompletnie pijany uderzył w samochód straży miejskiej i zaparkowaną osobówkę

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick