Zjazd żołnierzy w Pleszewie po dwóch latach

0
14 października odbędzie się Zjazd Koleżeński oficerów, żołnierzy i pracowników cywilnych byłej Jednostki Wojskowej w Pleszewie. Organizatorem jest Centrum Kształcenia i Wychowania OHP wraz z żołnierzami z byłego 20 Pułku Artylerii Przeciwpancernej, który został zlikwidowany w 1993 roku.

– Spotkanie kadry byłej jednostki wojskowej w Pleszewie to już długoletnia tradycja i odbywa się   co dwa lata. Przyjeżdżają do nas  pracownicy 20 PAP z całego kraju. Inicjatorami pomysłu są m.in. byli żołnierze  Florian Siekierski- ostatni dowódca 20 Pułku Artylerii Przeciwpancernej w Pleszewie, Zenon Jankowski, Jerzy Krawczyk, Marek Felakowski  z którymi  wspólnie planujemy  przebieg uroczystości -wyjaśnia Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP.

Spotkanie  rozpocznie się o godzinie 11.00 od złożenia kwiatów i zniczy pod pomnikiem „Chwała Artylerzystom”. Honory odda również delegacja młodzieży z CkiW OHP, która bierze udział we wszystkich uroczystościach. Wcześniej nastąpi podniesienie flagi państwowej i wprowadzenie posterunku honorowego Drużyny Tradycji 70 Pułku Piechoty.

Po oficjalnych uroczystościach zaproszeni goście przejdą do dawnego „Kasyna”, a dziś Ośrodka Szkoleniowego  i tam zostanie zrobione pamiątkowe zdjęcie.Później odbędą się zawody strzeleckie  na strzelnicy Bractwa Kurkowego przy ulicy Spornej. Zaproszeni goście będą  też mogli zwiedzić powojskowe obiekty, która obecnie należą do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.  Jednym z ważnych punktów programu będą też spotkania  podopiecznych  Centrum z gośćmi, z którymi będą rozmawiać na temat 100-lecia odzyskania niepodległości oraz o zbliżającej się setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego, a głównym bohaterem rozmów będzie płk Mieczysław Mozdyniewicz, dowódca 70 Pułku Piechoty  II RP w latach 1927-35.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick