Zimą lodowisko, latem… rolkowisko. Budowa zgodnie z planem

2
Pod koniec listopada bieżącego roku oddane do użytku ma zostać lodowisko miejskie w Ostrowie Wielkopolskim. Całkowity koszt budowy to ponad trzy miliony złotych. Wniosek o dofinansowanie całej inwestycji władze miasta złożyły w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Prace przebiegają w chwili obecnej przebiegają zgodnie z harmonogramem. Technologie, którą przyjęliśmy pozwala zimą na jazdę na łyżwach, natomiast w okresie letnim będzie wykorzystywane jako rolkowisko – mówi Jakub Szczurek, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ściany szczytowe będą zwijane, na około trzy metry wysokości. Hala namiotowa jest wykonana z materiału PCV, lakierowana obustronnie, zabezpieczona w ten sposób przeciwpożarowo – dodaje Adam Pińkiewicz, inżynier budowy lodowiska miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Lodowisko ma być oddane na przełomie listopada i grudnia. Miejmy nadzieję, że będzie to taki mały prezent mikołajkowy dla wszystkich mieszkańców Ostrowa – komentuje prezydent miasta Beata Klimek.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. „Technologie, którą przyjęliśmy na skalę wielkopolski, pozwala zimą jazdę na łyżwach”. Ktoś mi to przetłumaczy na polski?

  2. proszę bardzo:
    „Technologia, którą tu zastosowano używana jest w tego typu obiektach w całej Wielkopolsce. Dzięki niej możliwe jest użytkowanie obiektu przez cały rok – zimą jazdę na łyżwach, a latem na rolkach”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick