„Zielony Zakątek” po przetargu

0

3 mln zł będzie kosztowała budowa dróg z kanalizacją deszczową, oświetleniem i światłowodem na osiedlu Zielony Zakątek w Roszkowie w gminie Jarocin.

Zadanie „Zaprojektowanie i wybudowanie ulic na Osiedlu Zielony Zakątek w Roszkowie wraz z budową kanalizacji deszczowej, budową oświetlenia ulicznego, budową sieci światłowodowej” zostanie zrealizowane przez Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., a także Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Spółka JFPK planuje budowę dróg o łącznej długości 1300 mb, w tym około 840 mb z mieszanki mineralno-asfaltowej i około 460 mb z kostki brukowej betonowej – informuje Robert Cieślak, prezes JFPK. W ramach zadania wykonane zostaną również wjazdy na posesje. Do każdej z nich przyłączony zostanie światłowód – dodaje. PWiK wykona budowę kanalizacji deszczowej, natomiast ZUK zamontuje oświetlenie uliczne na całej długości dróg.

Finansowanie podzielone zostało pomiędzy jednostki realizujące projekt. JFPK wyasygnuje blisko 2 mln zł, PWiK – ponad 850 tys. zł, a ZUK – ponad 211 tys. zł. Inwestycja ma być zrealizowana do końca października tego roku.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick