„Zielony ciek” wodny w Ostrowie. Prawdopodobna przyczyna może zaskoczyć

3
"Zielony ciek" w Ostrowie Wielkopolskim / fot. kpt. Tomasz Chmielecki, PSP Ostrów Wielkopolski
Przedstawiciele zarządzania kryzysowego, straży pożarnej, Wód Polskich oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska zostali wezwani do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie przy ul. Krzywej w Ostrowie Wielkopolskim zauważono ciek wodny zabarwiony na jasnozielony kolor. Prawdopodobna przyczyna może okazać się zaskakująca. O szczegółach piszemy na wlkp24.info.

Ciek wodny o jasnozielonym zabarwieniu był przyczyną interwencji straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Nietypowy kolor wody zauważono przy ul. Krzywej i tam skierowano służby. – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłożeniu rękawów sorpcyjnych celem ograniczenia rozlewiska oraz pobraniu próbek wody z cieku i zbadaniu jej na obecność substancji niebezpiecznych – informuje kpt. Tomasz Chmielecki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TEŻ: Coś wyciekło do Lubieszki? „Dziwna maź przypominająca tłuszcz i krew”. Mieszkańcy mają dość

Jak podkreśla, wynik badania wskazał, że nie było w tym przypadku do czynienia z substancją niebezpieczną. – W wyniku szczegółowego rozpoznania ustalono, że prawdopodobną przyczyną zabarwienia cieku wodnego były wcześniej prowadzone prace przez służby komunalne miasta. Ustalono, że zabarwienie wody powstało wskutek wlania nieszkodliwego, biodegradowalnego czynnika barwiącego celem ustalenia nieszczelności w instalacji wodnej – dodaje.

Oprócz strażaków na miejsce wezwano także przedstawicieli Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Wód Polskich, a także Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Ciek wodny po oczyszczeniu przez strażaków / fot. kpt. Tomasz Chmielecki, PSP Ostrów Wlkp.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Państwo z dykty, przedstawiciele zakładu komunalnego powinny informować służby o takich akcjach … ale kogo to obchodzi .. przecież to my obywatele za to zapłacimy

    • Jak można mieć cokolwiek negatywnego do powyższego komentarza. 100% racji, wyjazd kilku służb i analizy tego typu nie są za darmo. Nie dziwię, się, że w tym kraju jest taki chlew skoro nawet obywatele akceptują totalne partactwo.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick