Zespołu roboczego w sprawie AKO nie będzie. „Nie wyobrażamy sobie handlowania terenami gmin”

4
Zaskakujący przebieg miało środowe posiedzenie Rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Na wniosek Zdzisława Mielczarka, sekretarza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce poszerzono porządek obrad o jedną kwestię. Na prośbę sekretarza wycofany miał zostać wniosek o powołanie zespołu roboczego, w którego skład mieli wchodzić członkowie aglomeracji. Wniosek został przegłosowany niemal w całości. Tylko jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Zdzisław Mielczarek poproszony o komentarz w tej sprawie, mówi jasno: – Nasze zaufanie do prezydenta Kalisza zostało mocno nadszarpnięte. Nie wyobrażamy sobie zasiąść z nim do wspólnego stołu i dyskutować na temat „handlowania” terenami gmin. Powiem nawet, że byłby to samorządowy i gospodarczy sabotaż. To nie podlega żadnej dyskusji.

Niestety, póki co nie udało na się skontaktować z prezydentem Kalisza. Przypomnijmy, że Grzegorz Sapiński potwierdził zaprzestanie jakichkolwiek działań w sprawie poszerzenia granic Kalisza do końca roku 2018.

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KONFLIKCIE ZWIĄZANYM Z POSZERZENIEM GRANIC KALISZA

„Zamach” na powiat ostrowski?! Kalisz dzieli aglomerację

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Anonim rajski a obrona, w powiecie koalicja dla stolka z PiS i SLD a on czlonek zarzadu PO w powiecie. Nidy nic nie zrobi dla bliźniego choc na festynach tak belkocze. Sprawdzcie ilu wykorzystal zostawil i zalatwil na amen. To jest prawda.

  2. Za nic nie oddamy będzie trzeba to wyjdziemy na ulice Kalisz WON Nowe Skalmierzyce nie dla lebiody my się sami lepiej rozwijamy nawet jak wystąpimy z AKO to sobie poradzimy bez Kalisza i Ostrowa bo dzięki nam te duże miasta mają kasę tak na prawdę

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick