Zespołowa Ostrovia na fali. 14 asyst Jordan Jones!

0
Koszykarki Ostrovii wygrały w meczu 7. kolejki Basket Ligi Kobiet z Widzewem Łódź 93:74 (18:17, 28:27, 23:19, 24:11). Do zwycięstwa zespół Wadima Czeczuro poprowadził kwartet Jordan Jones, Breanna Lewis, Monika Jasnowska i Ange Mfoula. To trzecia wygrana Ostrovii w sezonie.

Imponowała przede wszystkim Jones, która w całym spotkaniu zaliczyła 14 asyst. Dorzuciła do tego 7 punktów. Najlepiej punktującą zawodniczką była Breanna Lewis, która zdobyła 26 punktów. Bardzo dobrze w pierwszej połowie zagrał duet Monika Jasnowska (21 punktów w całym meczu) i Ange Mfoula (20).

Kluczowym momentem meczu była końcówka trzeciej kwarty, kiedy za pięć przewinień boiska opuścić musiała Brandi Harvey-Carr. Ostrovia w tym momencie wykorzystała przewagę wzrostu i odskoczyła rywalkom.