Zespół weselny czy DJ na wesele – kogo wybrać?

0
W dniu naszego ślubu i wesela wszystko powinno być wyjątkowe. Atmosfera, otoczenie, towarzystwo oraz zabawa. Najlepiej: taka do białego rana. Kto nam ją zagwarantuje – zespół weselny czy DJ?

Żadne wesele nie będzie udane, jeżeli nie zostanie odpowiednio doprawione muzyką. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy, by za oprawę muzyczną odpowiedzialny był DJ, czy jednak zespół, wybierzmy profesjonalistów. Sprawdźmy ich portfolio, odsłuchajmy nagrań dostępnych w Internecie, wybierzmy się na wydarzenie, które muzycznie „obsługują”. Ich umiejętności i doświadczenia zagwarantują nam i naszym gościom najpierw doskonałą rozrywkę, a następnie – przyjemne wspomnienia.

Wesele z zespołem muzycznym

Podstawowym atutem zespołu występującego w trakcie wesela jest to, że muzyka grana jest „na żywo” (jeżeli nie życzymy sobie, by band korzystał w jakikolwiek sposób z playbacku, zawrzyjmy to w umowie). Kolejnym – fakt, iż prawdopodobnie wielu naszych gości nie wyobraża sobie udanej imprezy bez prawdziwej orkiestry. Zespół też szybko zareaguje na muzyczne inicjatywy śpiewających gości, dołączając do nich ze swoim akompaniamentem. Bardzo często też członkowie zespołu wyspecjalizowali się już w pełnieniu funkcji wodzireja – będą więc w stanie zaangażować i zintegrować gości, proponując im dodatkowe zabawy czy konkursy. Ponadto zespół może nam towarzyszyć również w trakcie uroczystości ślubnej.

Minusem jest ograniczony repertuar. Zespoły grywające na weselach zwykle mają w nim około 200 piosenek – jeżeli więc pod wpływem chwili młoda para lub któryś z gości poprosi o konkretny utwór, jego odegranie niekoniecznie będzie możliwe. Ze względu na sceniczną aktywność, zespoły robią pomiędzy swoimi setami dłuższe przerwy niż DJ – warto więc zadbać o to, by np. w trakcie posiłków zapewniony był dodatkowy podkład muzyczny. Zespół potrzebuje też więcej przestrzeni na rozstawienie instrumentów i swojego sprzętu – będzie to trudne, jeżeli zdecydujemy się na małą, kameralną salę. Pamiętajmy również o tym, że cena usługi będzie wyższa niż w przypadku wyboru DJ-a – przede wszystkim dlatego, że wynagrodzenie musi zostać rozdzielone na wszystkich członków zespołu.

DJ na weselu

Coraz częściej młoda para decyduje się na to, by to właśnie DJ zadbał o muzykę w trakcie wesela. Przemawia za tym chociażby nieograniczony repertuar, z którego może on skorzystać, odpowiadając na życzenia uczestników imprezy. Korzystając z jego usług, nie narażamy się również na fałszowanie – usłyszymy oryginalne wykonania utworów, z rozmaitych gatunków muzycznych oraz różnych lat. Stanowisko DJ-a będzie też mniejsze, więc wybór lokalu pod tym kątem nie będzie miał znaczenia. Jego przerwy będą krótsze, niż przerwy zespołu, a w ich trakcie również pojawi się muzyczny podkład. Dodatkową zaletą zatrudnienia DJ-a jest fakt, że jego gaża może być nawet kilkukrotnie niższa niż wynagrodzenie całego zespołu.

Nie wszystkim gościom jednak – przede wszystkim tym starszym – spodoba się muzyka odgrywana z płyt lub laptopa i mniej tradycyjne podejście do muzycznej oprawy wesela. Trudno też, by muzyka „mechaniczna” konkurowała z tą „na żywo”. Zdarza się również, że DJ nie jest wodzirejem – jeżeli szczególnie zależy nam na dodatkowych atrakcjach, warto pomyśleć o zatrudnieniu osoby, która poprowadzi dla nas imprezę.

Jak podjąć decyzję?

Z pomocą przyjść może serwis Wedding.pl, w którym znaleźć można porady dotyczące wyboru DJ-a czy zespołu muzycznego, a także wyszukać wykonawców w swojej okolicy. Wystarczy wskazać konkretne miasto – np. Poznań, a portal wskaże nam najlepszych DJ-ów (https://wedding.pl/dj-na-wesele/poznan) oraz najpopularniejsze weselne zespoły muzyczne (https://wedding.pl/zespoly-weselne/poznan).

[artykuł sponsorowany]

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl