Żerków: Z myślą o niepełnosprawnych i bezpieczeństwie

0
Będą dostępne dla osób niepełnosprawnych, utwardzone, z nowymi barierkami, a wokół nich natryski, przebieralnie oraz pomost. Odkryte baseny żerkowskie przechodzą kompletny „lifting”. Warto odliczać do lata, bo w gorące dni w 2018 roku mieszkańcy Żerkowa (powiat jarociński) i okolic będą mieć kompleks rekreacyjny z prawdziwego zdarzenia.

Gmina Żerków postarała się o dofinansowanie na remont basenów żerkowskich, uczęszczanych chętnie i rozpoznawalnych co najmniej w całym powiecie jarocińskim. Dokładnie 398 130,00 zł wynosi dofinansowanie, jakie pozyskał samorząd z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na remont kompleksu basenowego.

Remont już się zaczął. „Wokół basenu wykonywane jest nowe odwodnienie liniowe i utwardzenia. Niebawem zostaną zamontowane nowe barierki, natryski, przebieralnie oraz winda umożliwiająca korzystanie z basenu osobom niepełnosprawnym. Powstanie także nowy pomost” – czytamy na portalu społecznościowym gminy Żerków. Basen dla dzieci będzie pokryty powłoką antypoślizgową dodatkowo uszczelniającą nieckę. To sprawi, że kąpiące się dzieci nie będą narażone na kontuzje czy otarcia stóp.

Żerkowskie baseny to jeden z elementów Ośrodka Kultury i Rekreacji „Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne”. Niecki są cztery: brodzik dla dzieci, basen o głębokości 70 do 120 cm, basen o głębokości 120 do 180 cm, basen 180 do 350 cm głębokości z wieżą do skoków. Istnieją od 2007 roku. Baseny po modernizacji będą dostępne od końca czerwca 2018 roku.

Foto: Gmina Żerków

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick