Żeńska Ostrovia w 1/8 finału Pucharu Polski! #Oviawgazie

1
screen z fanpage'a Żeńskiej Ostrovii 1909
Piłkarki Ostrovii 1909 wywalczyły historyczny awans do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu ogólnokrajowym. W niedzielę pokonały 3:0 GSS Grodzisk Wielkopolski. Wkrótce losowanie par.

#oviawgazie to nowy hashtag, który opublikowano na fanpage’u Żeńskiej Drużyny Ostrovii 1909 i nie został wymyślony na wyrost. To określenie, które doskonale definiuje aktualną formę drużyny i awans do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu ogólnokrajowym.

CZYTAJ TEŻ: Piłkarki Ostrovii z Pucharem Polski na szczeblu wojewódzkim w futsalu!

Piłkarki z Ostrowa Wielkopolskiego pokonały w niedzielę GSS Grodzisk Wielkopolski 3:0 i wróciły do domu z awansem. Pierwszą połowę mieliśmy pod kontrolą. Znamy dobrze zespół z Grodziska z poprzednich sezonów i zawsze trudno nam się z nim grało. Choć budowaliśmy przewagę od początku, nasza drużyna nie mogła strzelić gola. W końcu jednak niemoc została przełamana – relacjonuje Łukasz Pawlak, trener żeńskiej Ostrovii.

Jeszcze w pierwszej części spotkania padły trzy bramki autorstwa Gosi Knuły i Marysi Gościniak (dwa trafienia). Krótko po przerwie Ania Grajaszek musiała zejść z boiska po faulu na rywalce. Dostała czerwoną kartkę. – To była dość pechowa sytuacja dla nas, bo przeciwniczka wychodziła sam na sam i stąd taka decyzja sędziego – wyjaśnia.

Gra w przewadze dodała większej pewności siebie gospodyniom, które ruszyły do ataku i próbowały odrobić straty. – My natomiast przebudowaliśmy zespół, atakowaliśmy mniejszą liczbą zawodniczek, żeby skupić się na kontrataku i kontroli. Dowieźliśmy do końca prowadzenie, choć było kilka sytuacji, w których mogliśmy zdobyć bramkę i kilka takich, po których przeciwnik mógł zmniejszyć stratę. Wtedy mecz wyglądałby zupełnie inaczej – podkreśla trener Pawlak.

Do rozegrania jest jeszcze jeden mecz w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Górnik Łęczna podejmie Czarnych Sosnowiec. To spotkanie zostało zaplanowane na 20 listopada, ale odwołano je na wniosek gości. – Zostało kilka zespołów z II i III ligi. Zobaczymy, jak potoczy się losowanie. Zmierzymy się z zespołem, który zostanie nam przydzielony. Nie kalkulujemy – wyjaśnia Łukasz Pawlak.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick