Zegarek Garmin Venu SQ – połączenie sportu z elegancją

0
Garmin Venu od początku budził duże zainteresowanie jako zaawansowany smartwatch wyposażony w zjawiskowy wyświetlacz AMOLED. Zaledwie rok po premierze zegarka, amerykański koncern zaprezentował jego odświeżoną wersję. Tym razem mowa o Garmin Venu Sq. Czy upływ relatywnie krótkiego czasu wystarczył, by zaoferować odbiorcom na tyle nowe rozwiązania, aby zachęcić ich do kupna?

Odświeżona bryła

Już na pierwszy rzut oka widać zmianę geometrii obudowy zegarka. Producent zdecydował się na nowoczesny, kwadratowy design. Dzięki temu zwiększono nieco przekątną ekranu. Dotykowy wyświetlacz nadal jest chroniony przez warstwę Gorilla Glass. Udało się także skutecznie zredukować masę z 46,3 gram do 37,6 gram. Mniejsza waga przełożyła się na wygodniejsze użytkowanie na co dzień – zegarka praktycznie nie czuć na nadgarstku.

Sportowe możliwości nowego Garmina Venu Sq

Jeśli chodzi o możliwości sportowe, model Venu Sq oferuje wsparcie dla ponad dwudziestu dyscyplin sportowych – od biegania, przez jogę, aż po ćwiczenia siłowe i pilates. Urządzenie nie tylko projektuje gotowe plany treningowe (funkcja Garmin Coach), ale mierzy szereg parametrów – ilość kroków, spalonych kalorii, tętno (z wykorzystaniem najnowszej technologii Garmin Elevate 3.0), a nawet stopień natlenienia krwi dzięki wbudowanej funkcji pulsoksymetru.

Garmin wycofał funkcję wysokościomierza barometrycznego zastępując go bardziej dokładnym pomiarem opartym o GPS. Wszystkie te opcje ułatwiają bycie aktywnym, co nie jest w obecnych czasach takie proste.

Bogactwo funkcji smart

Nowy zegarek Venu zaskakuje przede wszystkim tam, gdzie w grę wchodzą funkcje smart. Producent wyposażył zegarek w szereg opcji monitorowania zdrowia – od pomiaru poziomu stresu, przez analizę snu, lekcje świadomego oddychania, aż po funkcję alarmu i śledzenia bezpieczeństwa. Aktywne kobiety docenią kalendarz cyklu menstruacyjnego, który pozwala zaplanować nadchodzący dzień uwzględniając samopoczucie i objawy fizjologiczne.

Venu Sq obsługuje płatności bezdotykowe w systemie Garmin Pay. Dzięki temu użytkownik już nigdy nie będzie musiał martwić się, że wychodząc z domu zapomniał portfela. Sklep Connect IQ pozwala na pobieranie dodatkowych tarcz zegarka, widżetów i bezpłatnych aplikacji. W nowej odsłonie Venu nie mogło zabraknąć klasycznych powiadomień z telefonu, a także opcji słuchania muzyki (w wersji Garmin Venu Sq Music).

Łączność ze światem i jakość wykonania

Firma Garmin wyposażyła swoje nowe dziecko w bogaty pakiet łączności. Użytkownik ma do wyboru standardowy już bluetooth i ANT+, a także Wifi. Dzięki tym rozwiązaniom urządzenie może łączyć się chociażby z licznikami prędkości, kadencji i mocy, ale również ze smartfonem wyposażonym w system operacyjny.

Obudowa zegarka została wykonana z eleganckiego i trwałego anodyzowanego aluminium połączonego z włóknem szklanym. Pasek to miękki silikon, który nie uwiera i nie obciera skóry nawet przy całodniowym używaniu. Zegarek jest wodoodporny do 50 metrów, więc bez obaw można pływać z nim w basenie.

W trybie zegarka bateria wytrzymuje do sześciu dni, z włączonym odtwarzaczem MP3 do sześciu godzin. Jak na tak małe i lekkie urządzenie to całkiem niezły wynik. Co więcej, względem podstawowej wersji Venu cena modelu Sq spadła o około 15-20%.

Czy warto się zdecydować na nową odsłonę Venu? Za stosunkowo niewielką kwotę użytkownicy otrzymują odświeżoną wersję wyposażoną w kilka nowych rozwiązań, stylowe opakowanie i bogate możliwości przeznaczone zarówno do sportu, jak i do życia codziennego. To stosunkowo świeży model, ale w sieci zbiera bardzo pozytywne recenzje i wszystko wskazuje na to, że jest wart swojej ceny.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick