Zebrano 25 ton świątecznych drzewek!

1
Fot. UMOstrów
Ponad 2 tysiące sztuk bożnonarodzeniowych choinek o wadze około 25 ton udało się zebrać podczas tegorocznej akcji "Zielona energia z choinek". Miasto podsumowało akcje, która ma na celu wyprodukowanie ekologicznej energii z tego surowca. Niektóre drzewka w doniczkach otrzymają nowe życie na świeżym powietrzu!

Akcja trwała od 4 do 29 stycznia. Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego stanęło kilkanaście punktów, gdzie można było zostawić swoje świąteczne drzewko, które nie nadawało się już do eksponowania go w naszym domu. Z zebranych choinek wytworzona zostanie tzw. „zielona energia”. Zebrano około 2100 sztuk, czyli około 25 ton!

Tegoroczna akcja odbyła się także na osiedlach domków jednorodzinnych. Tam także mieszkańcy chętnie skorzystali ze zbiórki i zostawili łącznie około 225 drzewek, czyli prawie 4,5 tony. „Co przekłada się na około 290 GJ ciepła i 14 MWh (~50 GJ) energii elektrycznej, produkowanej w nowoczesnym systemie kogeneracji” – informuje urząd.

Niektóre drzewka w doniczkach otrzymały drugie życie! Wszystkie zostały poddane ocenie pod kątem nowych nasadzeń. Część z nich została zakwalifikowana i zostaną posadzone w okolicy placu zabaw na ostrowskich Piaskach.

Była to już druga odsłona akcji „zielona energia z choinek” i już teraz spółka CRK zapowiada kolejną edycję w przyszłym roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick