Zduny: Kilogram amfetaminy w samochodzie. Kierująca i pasażer zatrzymani

0
Ponad kilogram narkotyków znaleźli w skontrolowanym pojeździe policjanci z krotoszyńskiej komendy. Niemal drugie tyle ujawniono w biurach i mieszkaniach powiązanych z zatrzymanymi.

Do zatrzymania doszło w Zdunach, w powiecie krotoszyńskim. – Podczas kontroli pojazdu marki Hyundai, funkcjonariusze znaleźli środki odurzające. Był to pakunek z zawartością kilograma amfetaminy. Kierująca kobieta i jadący z nią mężczyzna to mieszkańcy Szczecina w wieku 23 i 41 lat. Zostali umieszczeni w policyjnym areszcie do wyjaśnienia – informuje asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Po przesłuchaniu dwojga mieszkańców Szczecina policjanci przystąpili do dalszych czynności. Mundurowi przeszukali lokale, w których zatrzymane osoby mogłyby przechowywać więcej narkotyków. W sprawdzonych biurach i mieszkaniu natrafiono na kolejną sporą porcję środków odurzających. – Znaleziono ponad 860 gramów białego proszku, który został przesłany do badań laboratoryjnych oraz ponad 300 gramów suszu marihuany – podaje rzecznik krotoszyńskiej komendy.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Krotoszynie przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 41-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie oraz rozszerzenia zarzutów wobec aresztowanego mężczyzny.

Wideo: KPP Krotoszyn

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick