Zduny. 1,3 miliona dofinansowania na remont przedszkoli

0
20 punktów na 20 możliwych uzyskał w ocenie merytorycznej wniosek Gminy Zduny o dotację na modernizację przedszkoli w Zdunach i Bestwinie.

Gmina Zduny ubiegała się w dwóch komplementarnych aplikacjach o prawie milion złotych dotacji na remont, wyposażenie, zwiększenie ilości miejsc, oraz o 300 tys. zł. na podniesienie kompetencji kadry nauczycielskiej, wprowadzenie innowacyjnych działań i programów w tym dla dzieci z niepełnosprawnością.

W ramach projektu przedszkole w Zdunach i jego oddział w Bestwinie zostaną wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, uzyskają nowe pomieszczenia dydaktyczne. W Zdunach gruntowny remont przejdzie przedszkolna kuchnia. Bestwin zyska plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Działania nie mające wpływu na pracę przedszkola rozpoczną się jeszcze w tym roku. Na przykład jesienią planujemy budowę tak długo wyczekiwanego placu zabaw przy oddziale przedszkolnym w Bestwinie. Natomiast wszelkie remonty, które będą przeprowadzane w wykorzystywanych obecnie pomieszczeniach zostaną wykonane w czasie wakacji letnich w 2018 r.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick