„Zdrowa Aorta”. Program skierowany do mężczyzn mieszkających w Wielkopolsce

0
Fot. Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej odbywa się w ramach regionalnego programu zdrowotnego województwa Wielkopolskiego. Projekt skierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Tętniak aorty brzysznej przeważnie nie daje objawów, dlatego w przypadku tej choroby tak istotna jest profilaktyka.

Celem projektu jest zmniejszenie liczby hospitalizacji spowodowanej pękniętym tętniakiem aorty jamy brzusznej o 40% w regionie Wielkopolski. Program „Zdrowa Aorta” ma także  zwiększyć aktywność zawodową mężczyzn w wieku od 50 do 69 lat. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.

Na USG aorty brzusznej można zapisywać się telefonicznie pod numerem 503 075 095 bądź wysyłać zgłoszenia mailowo na adres pzdrowaaorta@arterieart.com. W mailu należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego, pesel i miejscowość wykonywanego badania.

Tętniak aorty, to choroba, która bardzo rzadko daje jakieś objawy. Często wykrywana jest, gdy na ratunek jest już za późno. Dlatego w jej przypadku tak ważna jest profilaktyka, krótkie badanie może nawet uratować życie.

Program „Zdrowa Aorta” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt obywa się w ramach Działania 6.6 – Wspieranie aktywności zawodowej pracowników poprzez działania prozdrowotne Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick