Zdewastował auto gumowym podestem od znaku, bo… stało na jego drodze

0
Zdjęcie poglądowe | policja.pl
Zatrzymany na gorącym uczynku został mężczyzna, który wybił szyby w oplu meriva i skopał auto zaparkowane na jednym z parkingów na os. Konstytucji 3 Maja w Jarocinie. Krewki przechodzień odpowie przed sądem.

To miała być kolejna spokojna noc na jednym z osiedli w Jarocinie. Było jednak zupełnie inaczej. Przed północą do zaparkowanego opla merivy na os. Konstytucji 3 Maja podszedł rozwścieczony mężczyzna, skopał je i zaczął wybijać w nim szyby. Niepokojące dźwięki zwróciły uwagę okolicznych mieszkańców, którzy zawiadomili policję.

>> Polub nasz fanpage! <<

Funkcjonariusze złapali wandala na gorącym uczynku. – Jak wynikało z informacji, w chwili zgłoszenia sprawca był na miejscu i odgrażał się właścicielom samochodu, którzy chcieli bronić swojego dobytku. Zebrany przez śledczych materiał wykazał, że zatrzymany 38-letni mieszkaniec gminy Jarocin idąc ulicą uderzył w stojący na parkingu pojazd, co go rozzłościło. Mężczyzna postanowił zemścić się na stojącej przed nim przeszkodzie i najpierw ręką, później za pomocą gumowego podestu od znaku drogowego, wybił większość szyb w aucie. Mężczyzna zarysował także powłokę lakierniczą pojazdu. Wartość poniesionej szkody właściciele opla wycenili wstępnie na 3,5 tys. zł – mówi asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Zatrzymanemu postawiono zarzut uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet pięć lat.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick