Zderzenie karetki z mercedesem. Kto miał pierwszeństwo?

4
Fot. Czytelnik
Do zderzenia karetki pogotowia z mercedesem doszło w sobotę po godz. 10.00 na skrzyżowaniu ul. Krotoszyńskiej z Bema w Ostrowie Wielkopolskim. W kolizji nikt nie ucierpiał, a pacjentkę jadącą karetką przejął drugi zespół.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w sobotnie przedpołudnie na skrzyżowaniu ulic Krotoszyńskiej z Bema. – Kierujący karetką pogotowia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doszło do zderzenia z mercedesem – wyjaśnia mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Karetka wiozła pacjentkę. Na szczęście ani ona, ani nikt inny nie odniósł obrażeń. Kobieta została zabrana przez drugi zespół ratownictwa medycznego, który wezwano na miejsce.

Mercedesem podróżowały trzy osoby. Żadna z nich nie doznała obrażeń w kolizji. – Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi – dodaje policjantka.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • karetka, gdy jedzie na światłach i sygnale dźwiękowym (wioząc pacjenta albo gdy mknie do wypadku), jest pojazdem UPRZYWILEJOWANYM! Niestety „szlachcic” z mercedesa tego nie wiedział, wg niego zielone było…

  1. Swiatła światłami, a rozum gdzie świat się nie zawaliłby gdyby kierowca karetki upewnił się przed wjazdem na skrzyżowanie. Kierowca mercedesa mógł nie zauważyć sygnałów karetki.

    • @Zdzisław.,
      pieszego albo rowerzysty też nie zauważy, jeśli jest „ślepy i głuchy” niech natychmiast odda prawo jazdy!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick