Zderzenie ciężarówki z osobówką i wyciek oleju napędowego

0

Uszkodzony zbiornik paliwa o pojemności 780 litrów i wyciek oleju napędowego – to skutek kolizji do której doszło na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Łobez pod Jarocinem. Doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Nikt nie odniósł obrażeń, a rozlanym paliwem zajęli się strażacy. 

Do zdarzenia doszło 29 marca po godz. 18:00. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policję. Wskutek zderzenia uszkodzeniu uległ zbiornik paliwa pojazdu ciężarowego o pojemności 780 litrów.

– Ratownicy przy użyciu rynien zebrali pozostały w zbiorniku wyciekający olej napędowy do dostarczonych przez miejscową jednostkę OSP kanistrów. Kierujący samochodem ciężarowym zobowiązał się do  odebrania zapełnionych pojemników z olejem napędowym. Wyciekłe paliwo znajdujące się na drodze krajowej nr 12 zostało posypane sorbentem – informuje sekc. Adrian Augustyniak z Komendy Powiatowej PSP w Jarocinie.

Pojazdy biorące udział w kolizji po przybyciu pomocy drogowej zostały odholowane z miejsca zdarzenia. Usunięto z jezdni części rozbitej karoserii pojazdów. W czasie prowadzonych działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo, ruchem kierowali strażacy.

 

fot. KPPSP Jarocin

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick