Zderzenie autobusu z osobówką. Są ranni. DK15 zablokowana [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

0
Fot. Adam Majewski / jarocin112.pl
Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia autobusu z samochodem osobowym. Do wypadku doszło kilka minut po godz. 8.00 na DK 15 w Golinie na trasie Jarocin - Krotoszyn.

Do zderzenia autobusu PKS z osobowym mercedesem doszło na drodze krajowej nr 15 w Golinie (pow. jarociński) na trasie z Jarocina do Krotoszyna. Na miejscu pracuje straż pożarna, policja oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Policjanci wyznaczyli objazdy. Droga krajowa nr 15 jest całkowicie zablokowana.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

– Pięć osób zostało poszkodowanych z czego trzy poważnie. Jedna osoba została przewieziona do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarocinie, a dwie kolejne prawdopodobnie zostaną przetransportowane do szpitala przez LPR. Dwie spośród trzech najciężej rannych osób podróżowało samochodem osobowym – wyjaśnia dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

AKTUALIZACJA – 10.01

– Z nieustalonych przyczyn kierujący osobowym mercedesem 20-letni mieszkaniec gminy Sulmierzyce zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z autobusem jadącym z Konina w kierunku Wrocławia. W wyniku tego zdarzenia, poważne obrażenia odniósł kierujący samochodem osobowym oraz jego pasażer, 36-letni mężczyzna, również mieszkaniec tej gminy – mówi asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. – Autobusem podróżowało 12 osób w tym kierowca. Trzy z nich zostały opatrzone na miejscu przez zespół pogotowia ratunkowego, a jedna trafiła na badania do jarocińskiego szpitala. Na szczęście obrażenia nie są poważne – dodaje.

DK15 w dalszym ciągu jest zablokowana. Policja ustala przyczyny, okoliczności i przebieg zdarzenia.

Fot. Google Maps
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick