Zbiórki dla poszkodowanych z Sieroszewic. Gdzie dostarczać dary?

0
Pełna mobilizacja nastąpiła po pożarze mieszkań komunalnych w minioną niedzielę w Sieroszewicach (powiat ostrowski). Samorząd gminny otwarł subkonto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc poszkodowanym, strażacy z OSP z Sieroszewic tuż po zdarzeniu zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy osobistych dla pogorzelców, takich jak odzież. Teraz do pomocy przyłącza się ostrowski klub .Nowoczesnej, który w biurze poselskim udostępnia magazyn i zachęca do przynoszenia darów.

Nieszczęście spotkało mieszkańców pałacu w Sieroszewicach, gdzie mieściło się 10 lokali komunalnych. Wśród poszkodowanych są dzieci w wieku 6 i 11 lat, osoby dorosłe, seniorzy oraz dwie osoby niepełnosprawne. Wszyscy potrzebują pomocy, bo – jak sami mówili tuż po zdarzeniu – zostali w tym, co mieli na sobie. Płonęły meble, sprzęt gospodarstwa domowego, lekarstwa, czy nawet pieniądze.

W biurze poselskim Adama Szłapki w Ostrowie Wielkopolskim od poniedziałku do piątku w godz. 16:00-18:00, przy ul. Plac 23 Stycznia 4c organizowana jest zbiórka dla poszkodowanych. – Na chwilę obecną najbardziej potrzebne są środki czystości, artykuły higieniczne, odzież. W najbliższych dniach, po zorganizowaniu lokali zastępczych dla poszkodowanych osób, potrzebne będą również meble i inne sprzęty domowego użytku. Przyjmujemy odzież, pościel, ręczniki, artykuły higieniczne, środki czystości, a także książki i zabawki dla dzieci – czytamy na Facebooku ostrowskiej .Nowoczesnej. 

Potrzebne są także rzeczy wielkogabarytowe, takie jak meble czy sprzęt AGD, w stanie użytecznym, ale niekoniecznie muszą być nowe. W razie chęci ofiarowania, a problemów z ich przewiezieniem, kontaktować należy się z sieroszewicką jednostką OSP, która służy pomocą. Nr telefonu to 606199880.

Urząd Gminy Sieroszewice rozpoczął zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane poszkodowanym lub przeznaczone na zakup potrzebnych im rzeczy.

Nr konta: 59 8431 0008 0100 0130 2000 0003

z dopiskiem: Pomoc dla poszkodowanych w pożarze pałacu w Sieroszewicach

Za wszelką pomoc w imieniu organizatorów zbiórek i samych poszkodowanych – dziękujemy.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick