Zbadaj swój słuch i pomóż chorym dzieciom

0

W czwartek, 29 września w godzinach od 9 do 15 w Pleszewie za darmo będzie można zbadać swój słuch.  Każdy pacjent, który w trakcie Narodowego Testu Słuchu 2016 przejdzie badania pomoże niedosłyszącym dzieciom. Organizatorzy kampanii, producenci aparatów słuchowych za każde wykonanie badanie słuchu przeznaczą złotówkę dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu.

Narodowy Test Słuchu to największa w Polsce kampania społeczna profilaktyki chorób słuchu.  W lipcu, sierpniu i wrześniu polskie miasta i miasteczka odwiedzi ekipa słuchobusu – mobilnego laboratorium słuchu. Będziemy wykonywać  w nim otwarte, bezpłatne, krótkie i bezbolesne testy słuchu każdemu, kto się do nas zgłosi.  Aby je przejść  nie trzeba mieć żadnych skierowań ani zaświadczeń od lekarza, nie trzeba zapisywać się wcześniej na wizytę. Co więcej: każdy pacjent może liczyć na poradę, konkretne, zindywidualizowane informacje, w jakim stanie jest jego słuch i co należy robić, aby o niego dbać. Słuchobus pojawi się w centralnych punktach miast oraz w miejscach chętnie odwiedzanych: placach, skwerach, centrach handlowych, starówkach itp.  Pełna trasa słuchobusu: www.sluchobus.pl

W tym roku postanowiliśmy pomóc Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu przy ul. Bydgoskiej 4A. To jeden z najbardziej utytułowanych ośrodków tego typu w kraju. Istnieje 184 lata, od 1832 roku. Od początku uczy i pomaga dzieciom z wadami słuchu. Przez jego korytarze przewinęły się tysiące dzieci, które właśnie dzięki nauczycielom ośrodka, już jako dorośli, mogli normalnie żyć  i pracować.

Placówce z Poznania przyda się każda kwota. Dlatego organizatorzy Narodowego Testu Słuchu, zdecydowali w tym roku przekazać na konto ośrodka złotówkę za każdego pacjenta, który przejdzie badanie w słuchobusie w ramach kampanii. To oznacza, że każdy pacjent nie tylko zbada słuch, ale również może pomóc niedosłyszącym dzieciom. Im więcej osób przejdzie badania, tym większa kwota trafi na konto ośrodka. Wystarczy tylko  odwiedzić słuchobus.

wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick