Zatrzymali pijanego. W alkomacie zabrakło skali

2
Fot. Pixabay
44-latek, którego zatrzymali kaliscy policjanci, zdecydowanie nie stronił od alkoholu. Kiedy funkcjonariusze przebadali go alkomatem, okazało się, że w urządzeniu zabrakło skali. Co gorsza, mężczyzna kierował samochodem.

Do zatrzymania doszło na terenie Kalisza po tym, jak kierujący peugeotem nieprawidłowo wykonał manewr omijania i uderzył w zaparkowanego MAN-a. Kierowca ciężarówki zorientował się, że kierowca osobówki jest kompletnie pijany, więc zabrał mu kluczyki i zadzwonił na policję.

CZYTAJ: Dwóch chorych na COVID-19 Ukraińców co najmniej kilkadziesiąt razy złamało obowiązek kwarantanny

Funkcjonariusze przebadali 44-latka na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu i… okazało się, że w alkomacie zabrakło skali. To oznacza, że miał więcej niż 4 promile alkoholu. – Urządzenie do pomiaru ilości alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wartość powyżej 2 mg/L. Odpowiada to w przybliżeniu 4,2 promila alkoholu w organizmie. Jest to maksymalna wartość wyświetlana na tego typu urządzeniu. Od kierującego pobrana została krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-latkowi. O tym kiedy je odzyska zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Kompletny brak wyobraźni kierowcy, który będąc w stanie upojenia alkoholowego, mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Na szczęście skończyło się na uszkodzeniu pojazdów. Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, zwęża pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, własnych możliwości, a także znacznie obniża samokontrolę i koncentrację oraz powoduje rozproszenie uwagi i senność – dodaje.

CZYTAJ: Rzecznik kępińskiej policji zajął wysokie miejsce w Biegu Rzeźnika [ZDJĘCIA]

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Podobno jeszcze nie znaleziono wójta gminy Żelazków mimo, że pięć dni temu znaleziono jego rozbity samochód w rowie. Może do pomocy kaliskiej POLICJI skierować grupę poszukiwawczą. Wójt gminy Żelazków jest od kilkunastu lat bezkarny. Jak długo będzie to jeszcze trwało.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick