Zastępca i rzecznik prasowy zostali… zastępcami. Roszady wśród strażaków

0
Mł. bryg. Piotr Mazurkiewicz (w środku) odbiera nominację | fot. KW PSP Poznań
Mł. bryg. Piotr Mazurkiewicz został pełniącym obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. Do tej pory pracował w Kępnie. Teraz będzie miał do pracy znacznie bliżej, bo od niedawna mieszka w Ostrzeszowie. Jego miejsce zajął dotychczasowy rzecznik prasowy PSP w Kępnie kpt. Jarosław Kucharzak.

Dotychczasowy zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie został… pełniącym obowiązki zastępcy w Ostrzeszowie. Mowa o mł. bryg. Piotrze Mazurkiewiczu. Jego miejsce w tamtejszej jednostce zajął kpt. Jarosław Kucharzak, który do tej pory pełnił funkcję rzecznika prasowego PSP w Kępnie. – Zostałem powołany na to stanowisko do czasu ogłoszenia przez komendanta wojewódzkiego nowego zastępcy – mówi portalowi kpt. Kucharzak.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że pozostanie na tym stanowisku na dłużej. Taki wniosek można wysnuć na podstawie obserwacji sytuacji w innych komendach, w których pełniący obowiązki zastępców komendanta w ciągu kilku miesięcy zostawali na stałe powołani na to stanowisko. – Ostateczna decyzja będzie należeć do komendanta wojewódzkiego – podkreśla kpt. Jarosław Kucharzak.

St. bryg. Tomasz Mak, Komendant PSP w Ostrzeszowie (z lewej) i mł. bryg. Piotr Mazurkiewicz, Zastępca Komendanta PSP w Ostrzeszowie | fot. KP PSP Ostrzeszów
Bryg. Piotr Mazurkiewicz | fot. KP PSP Ostrzeszów

Bryg. Piotr Mazurkiewicz od 1995 roku był związany z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. To właśnie tam rozpoczął służbę po ukończeniu nauki w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. W 1997 roku został mianowany na stanowisko starszego dyspozytora, a rok później awansował na pomocnika dyżurnego operacyjnego, po czym został mianowany na inspektora w wydziale operacyjno-szkoleniowym, a następnie naczelnika tego wydziału. Dwa lata później mianowano go dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. 1 kwietnia 2017 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kępnie i pełnił tę funkcję do 26 września 2018 roku.

W Ostrzeszowie zastąpił bryg. Janusza Guzendę, który 29 maja przeszedł na emeryturę.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick