Zasil ekipę ostrowskiego sztabu WOŚP. Kiedy pierwsze spotkanie?

0
Komplet naklejek, puszka, identyfikator, ciepły posiłek i niezmierzony poziom satysfakcji – na taki zestaw może liczyć wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od ponad ćwierć wieku nie brakuje osób chcących angażować się w „letnią zadymkę w środku zimy” każdego roku w styczniu. Ostrowski sztab WOŚP rozpoczyna nabór do ekipy ludzi o wielkich sercach.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie w tym roku jak zwykle najmniejszym i najstarszym potrzebującym. Hasło przewodnie to „ wyrównanie szans w leczeniu noworodków”. Jurek Owsiak jak zwykle apeluje – WOŚP nie zagra bez wolontariuszy, ale wiadomo, że w Ostrowie Wielkopolskim nie będzie z tym problemu i już teraz pion główny sztabu zaprasza do dołączenia do ekipy.

Zaplanowano pierwsze spotkanie z wolontariuszami, nie tylko organizacyjne ale mające i charakter naboru. Można przyjść i dowiedzieć się jak zostać wolontariuszem czy od razu wpisać się na listę. – Zapraszamy 27 listopada w poniedziałek o godzinie 17:30 na Dużą Scenę Ostrowskiego Centrum Kultury przy ul. Wolności 2. W tym roku po raz pierwszy rejestracji można też dokonać online. Wystarczy zarejestrować się w bazie wolontariuszy na stronie www.wolontariusze.wosp.org.pl i wypełnić elektroniczną wersję ankiety – informuje Agnieszka Podhajska z ostrowskiego sztabu WOŚP. Złożone elektroniczne oświadczenie i tak należy dostarczyć do OCK, można zostawić je w okienku kasowym do 8 grudnia. – Drugim sposobem, aby zostać wolontariuszem, jest wypełnienie tradycyjnej ankiety, którą można pobrać na stronie WOŚP , wydrukować i wypełnić – gotowe druki będą dostępne także podczas spotkania w OCK – dodaje Podhajska. Wolontariusze nie muszą martwić się o zdjęcie, które ozdobi identyfikator – sztabowi fotografowie będą je wykonywać przy oddawaniu wypełnionego formularza. Osoby niepełnoletnie powinny pojawić się na spotkaniu z rodzicem lub prawnym opiekunem.

Przy nadchodzącym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działać będzie aż 1613 sztabów w kraju oraz 76 poza granicami Polski. W 2017 roku, podczas jubileuszowego finału, ostrowianie zebrali rekordową kwotę 145 094 złotych.

foto: materiały prasowe sztabu WOŚP w Ostrowie Wlkp.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick