Zarząd powiatu ostrowskiego z absolutorium [WIDEO]

4
Fot. Paweł Rajski / Facebook
Radni powiatu ostrowskiego udzielili absolutorium zarządowi powiatu. "Za" było 24 rajców. Nikt nie był przeciw, nikt też nie wstrzymał się od głosu. Dwóch radnych było nieobecnych.

Bez ani jednego głosu sprzeciwu radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu Ostrowskiego. 24 rajców było za, nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu. Dwóch radnych było nieobecnych podczas wtorkowej sesji. „Dziękuję za jednogłośne udzielenie absolutorium. To kolejne absolutorium uzyskane z takim wynikiem! To był wyjątkowy rok, bo wydatki majątkowe wyniosły ponad 37 mln zł, a ponad połowę przeznaczono na inwestycje drogowe. Kto zna specyfikę samorządu powiatowego wie, że to duże osiągnięcie i chciałbym jeszcze taki wynik powtórzyć z całą drużyną. Cieszy mnie ten wynik, to głosowanie, ale także fakt, że znów udowadniamy, że z dala od wielkiej polityki można działać na rzecz mieszkańców. Dziękuję w imieniu całego Zarządu i szczególne podziękowania składam pani skarbnik Donacie Kupczyk!” – napisał na swoim profilu na Facebooku starosta Paweł Rajski.

ZOBACZ TEŻ: Powiat ostrowski. Rutkowski i mieszkańcy w konfrontacji z władzą

Zastrzeżeń co do wykonania budżetu za 2018 rok nie mieli także członkowie składu orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu, którzy zapoznali się z dokumentami przygotowanymi przez pracowników powiatu. „Sprawozdanie zostało opracowane z zachowaniem wymogów określonych przepisami o finansach publicznych, a dołączone do niego objaśnienia w sposób wyczerpujący informują o realizacji budżetu” – czytamy w opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Rok 2018 został zamknięty deficytem w wysokości 7 724  920,69 zł, choć planowany deficyt określono na kwotę 9 378 461,81 zł. Dochody wyniosły 166 386 550,00 zł, wydatki – 174 111 470,69 zł. Przychody określono w kwocie 13 161 311,04 zł (w tym 7 000 000,00 zł obligacji), a rozchody wyniosły 3 782 849,19 zł.

Absolutorium otrzymała też prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Ta Rada Powiatu, to nie żadna rada tylko towarzystwo wzajemnej adoracji. Nie warto głosować na żadną opcję polityczną, bo widać, że są od lat poukładani i rzadkim gó*nem się ich nie rozegna.

    • W Radzie Miasta jest niby inaczej. Przewodniczący koła PiS ma żonę, która pracuje w magistracie pod skrzydłami Carycy. Jak już coś powie z mównicy, to tylko on to rozumie, bo szybkość jego wypowiedzi jest większa niż karabin maszynowy nastawiony na strzelanie serią. Lepka zapomina o czym to chciał mówić, a wojownicza specjalistka od śmieci do znudzenia wciąż rozprawia o jednym i tym samym. Ten ostatni rozprawiał o toaletach miejskich ale z tego co wiadomo, to on też jest tak jak Zygmunt Banasiak na baterię.

  2. Beata Klimek otrzymała absolutorium ale tylko głosami Przyjaznego Miasta które ma o 1 głos więcej od opozycji. I to tylko dzięki temu, że kandydatka PiS Elżbieta Grochowska za stanowisko od Beci wiceprzewodniczącej RM przeszła natychmiast do jej ugrupowania. W Radzie Powiatu jest inaczej. Tam są wszyscy zgodni i jednomyślni jak była PZPR.

    • Recepta na taki wynik jest prosta. Przy konstrukcji budżetu warto poprosić o propozycje kluby opozycyjne, uwzględnić ich wnioski w większości, a następnie przy podejmowaniu poważnych zadań uzgadniać je wraz z opozycją. Jak opozycja ma głosować przeciw wspólnym ustaleniom? W mieście prezydent ma gdzieś wnioski do budżetu opozycji, jeśli już uwzględni to kilka procent, ważnych dla miasta decyzji nie konsultuje z opozycją tylko narzuca, no to wynik jest prosty. I tylko patrzeć jeśli ktoś z jej radnych się wykruszy to może być scenariusz jak w poprzedniej kadencji. Najgorsze jeśli ktoś uwierzy w swoją zajefajność i w wyniki rankingów, do których samemu pisze o swojej zajefajności. A durna publika wiesza się na opozycji nie widząc podłoża w tej wojnie z opozycją. Przecież w radzie powiatu są też kluby, które liczyły na rządzenie, na udział w zarządzie i zostały z niczym. A jednak głosują za absolutorium.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick