Zarezerwuj wakacje wcześniej i ciesz się tanią wycieczką zagraniczną [artykuł sponsorowany]

3
Oferty wakacyjnych wyjazdów do zagranicznych kurortów są dostępne nawet na rok przed planowanym terminem wylotu. Może to być nieco szokujące dla osób, które planują wakacje na ostatnią chwilę, jednak wyjazdy w ramach oferty first minute cieszą się coraz większą popularnością. Wpływ na to ma przede wszystkim niska cena wakacji first minute.

Alternatywa dla last minute

Oferta first minute, dostępna między innymi na http://dreamtours.pl/, została stworzona jako alternatywa dla wakacji last minute. Rezerwowanie wakacji na ostatnią chwilę nie odpowiada każdemu, a możliwość zabukowania wycieczki nawet na 6-12 miesięcy przed wylotem daje spore oszczędności. Wczesna rezerwacja pozwala zaoszczędzi

nawet do 500 zł za każdego uczestnika wycieczki, dzięki czemu płaci się za nią od 60 do 80% późniejszej ceny.

First minute daje możliwość wybierania spośród większej ilości hoteli, kierunków i dat wyjazdu. Niemalże wszystkie wycieczki są jeszcze dostępne, dzięki czemu bez zbędnego pośpiechu można zadecydować dokąd chce się lecieć na wakacje. Ma się również sporo czasu, aby zapoznać się z opiniami o hotelach, a także z ofertami konkurencyjnych biur podróży.

Możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji

Jednym z najważniejszych atutów first minute jest możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji. Jeżeli zabukuje się wyjazd w terminie, w którym później nie otrzyma się urlopu, można zmienić bez dodatkowych opłat datę wylotu i powrotu z wycieczki. Co więcej, istnieje możliwość zmiany nie tylko daty, ale i hotelu, opcji wyżywienia, miejsca wyjazdu oraz liczby uczestników wycieczki. Jedynym ograniczeniem jest konieczność pozostania przy opcji przelotu samolotem lub dojazdu własnego – ten parametr wczasów za granicą musi pozostać niezmienny.

Niska zaliczka i rozbudowane ubezpieczenie turystyczne

Aby zarezerwować wakacje first minute, wystarczy wpłacić od 5 do 20% ceny wycieczki. Im wcześniej robi się rezerwację, tym mniejszą zaliczkę się płaci. Dzięki temu wystarczy zapłacić kilkaset złotych, a resztę kosztów wyjazdu pokryć dopiero na 30-60 dni przed wylotem. Co ważne, do kosztów zaliczki należy doliczyć koszt wykupienia ubezpieczenia turystycznego, które jest obowiązkowe. Polisę trzeba opłacić podczas dokonywania rezerwacji. Co ważne, biura podróży i w tej kwestii starają się wyjść klientom naprzeciw. Często osoby wybierające ofertę fisrt minute mogą skorzystać z rozszerzeń ubezpieczenia turystycznego bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Przykładowo, za darmo można uzyskać ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu lub gwarancję niezmienności ceny.

lukasz.wojcieszek@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. też wolę rezerwować wcześniej, niedługo poszukam na bookaparcie jakiś fajnych noclegów w Trójmieście, póki co wybór jest spory 🙂

  2. Też wolę wcześniej wykupić sobie wycieczkę, ale nie dlatego że wychodzi taniej. Po prostu wolę wcześniej wiedzieć gdzie jadę, aby móc się wcześniej przygotować. Chociaż w biurze Podróże i rejsy nawet wycieczki Last Minute są świetne i świetnie się na nich bawię.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick