Zarabiasz w euro lub dolarach, a wydajesz w złotówkach? Konto walutowe to coś dla Ciebie!

0
Masz dosyć niekorzystnych przeliczników kursów walut i opłat za przewalutowanie? Otwórz dewizowe konto w banku, które umożliwi Ci bankowanie na korzystnych zasadach. Zapomnij o wysokich prowizjach, które obowiązują przy rachunkach w złotówkach. Produkty walutowe zostały stworzone z myślą o osobach, które często korzystają z obcych walut. Umożliwią Ci nie tylko przyjmowanie wynagrodzenia w euro czy dolarach, ale też szybką wymianę środków poprzez internetowy kantor banku – przez całą dobę, kiedy tego potrzebujesz. Jakie jeszcze korzyści uzyskasz, decydując się na bankowe konto walutowe? Przeczytaj artykuł, aby się tego dowiedzieć!

Konto walutowe – dodatek do konta osobistego czy osobny produkt bankowy?

Rachunek wielowalutowy zwykle stanowi odrębny produkt, ale może być połączony z Twoim osobistym ROR-em w banku. W takim wypadku z łatwością dokonuje się transakcji między nimi, gdy zachodzi taka potrzeba.

Komu najbardziej przyda się dewizowe konto w banku? Wszystkim osobom, które:

 • pracują za granicą i pobierają wynagrodzenie np. w euro lub dolarach,

 • często wyjeżdżają na egzotyczne wakacje,

 • pomieszkują poza Polską i często do niej przyjeżdżają,

 • lubią robić zakupy w zagranicznych sklepach internetowych i płacą za nie online,

 • mają zobowiązania w obcej walucie, np. kredyt we frankach szwajcarskich,

 • prowadzą firmę i chcą wkroczyć na zagraniczne rynki,

 • udają się na wymianę studencką do innego kraju.

W każdym z tych przypadków rachunek walutowy jest nieoceniony, bo pozwala oszczędzać, eliminuje konieczność częstego odwiedzania kantorów oraz wpływa na wygodę i bezpieczeństwo. Możesz zapomnieć o wożeniu ze sobą sporej gotówki. Wystarczy Ci karta obsługująca wybraną przez Ciebie walutę i dostęp do bankowości mobilnej, gdzie łatwo wymienisz pieniądze!

Jak otworzyć przez internet konto w obcej walucie?

Aby zacząć wykonywać operacje na koncie walutowym w dolarach lub euro czy funtach brytyjskich, nie musisz wychodzić z domu. O rachunek dewizowy w prosty i szybki sposób możesz zawnioskować online.

Jak wygląda cała procedura krok po kroku? Decydując się na ofertę Santander Bank Polska, wystarczy, że:

 • wejdziesz na stronę internetową, przejdziesz do zakładki „Konta” i wybierzesz „Konto24 walutowe”,

 • wypełnisz wniosek online, wskazując, w jakiej walucie ma być rachunek (dolary, euro, funt brytyjski lub frank szwajcarski) i czy chcesz otrzymać do niego kartę,

 • potwierdzisz swoją tożsamości w wybrany przez Ciebie sposób (o możliwych rozwiązaniach przeczytasz poniżej),

 • po otworzeniu rachunku zaczniesz z niego korzystać tak, jak chcesz.

Wnioskując o produkt walutowy online, masz do wyboru 3 sposoby weryfikacji tożsamości, poprzez:

 • zrobienie zdjęć dowodu osobistego, twarzy oraz wykonanie konkretnego gestu, np. kiwnięcie głową,

 • kuriera – dostarczy umowę, którą należy podpisać w jego obecności oraz zweryfikuje Twój dokument tożsamości,

 • wideorozmowę z doradcą banku.

Karta do konta walutowego – jakie możliwości oferuje?

Decydując się na rachunek dewizowy, możesz otrzymać do niego kartę obsługującą dolary amerykańskie, euro lub funty brytyjskie. Dzięki niej zrobisz zakupy bez kosztów przewalutowania przy płatnościach w walucie konta. Umożliwia również transakcje internetowe oraz mobilne – bez problemu dodasz ją do elektronicznego portfela np. Apple Pay, Google Pay czy Garmin Pay. Skorzystasz z niej także w bankomatach na całym świecie.

Ułatwieniem jest możliwość samodzielnego zarządzania kartą walutową poprzez bankowość mobilną. W aplikacji aktywujesz dewizową „debetówkę”, nadasz lub zmienisz PIN, ustawisz pożądane limity czy zablokujesz kartę.

Opłaty przy koncie walutowym

Stawiając na ofertę banku Santander, zyskujesz darmowe:

 • prowadzenie konta – jeśli spełnisz prosty warunek, czyli zapewnisz w każdym miesiącu średnie saldo na poziomie 20 (lub więcej) jednostek danej waluty,

 • polecenia przelewu na inne Twoje rachunki w banku,

 • wpłaty i wypłaty gotówki w stacjonarnych oddziałach.

Jeżeli nie dopilnujesz przesłanki bezpłatności, zapłacisz tylko 10 zł.

Transakcje kartą – zarówno tradycyjne, jak i internetowe czy mobilne – pozostają w pełni wolne od kosztów za przewalutowanie, jeśli dokonujesz płatności w walucie konta.

Zakładasz nowe konto w banku?

Zanim złożysz wniosek o rachunek bankowy w obcej walucie, porównaj dostępne możliwości. Produkt produktowi nie jest równy, a Tobie na pewno zależy, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Czym powinno się ono wyróżniać? Postaw na konto walutowe w banku, który proponuje najwięcej korzyści i usług dodatkowych za najniższą cenę. Dostęp do karty debetowej, bankowości internetowej i mobilnej, kantoru online czy akcji promocyjnych? Jak najbardziej! Dodaj do tego jeszcze bezpieczeństwo transakcji, dzięki usłudze 3D-Secure oraz Alerty24 i masz gotowy przepis na świetny rachunek w dolarach lub innej walucie!

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick