Zapomniana droga wreszcie została wyremontowana [WIDEO]

2
Niemal 6,5 mln zł kosztowała przebudowa ul. Glinki, Leszczyce i fragmentu Wodnej w Jarocinie. Oprócz nowej nawierzchni położono chodniki, wybudowano ścieżki rowerowe, stworzono wyniesione przejścia dla pieszych, nowe oświetlenie, przystanki autobusowe, niewielkie rondo i nowe odwodnienie.

Ta ulica prosiła się o remont od lat, ale ciągle pomijano ją w planach modernizacji. Stan nawierzchni od dawna pozostawiał wiele do życzenia, a brak chodników utrudniał mieszkańcom poruszanie się po coraz ruchliwszej ulicy. Dzieła zniszczenia dopełniła budowa obwodnicy Jarocina, która przebiega nad ciągiem ulicy Glinki/Leszczyce. Ciężki sprzęt, który kilka lat temu regularnie operował w tej okolicy, przyczynił się do popsucia nawierzchni.

Wreszcie władze Jarocina zdecydowały się na remont ciągu od ul. Leszczyce przez Glinki po fragment ul. Wodnej biegnący do Wojska Polskiego. – Inwestycja wpisuje się w szerszy plan zmian, usprawniających komunikację w Jarocinie, który od kilku lat jest wcielany w życie. Nowe, bezpieczniejsze drogi połączone zostały z centrum oraz  łącznikiem biegnącym od osiedla Konstytucji 3 Maja do węzła Jarocin – wyjaśnia burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Przebudowa ciągu ulic pochłonęła niemal 6,5 mln zł z czego prawie 3,5 mln zł pozyskano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Za tę kwotę zmodernizowano odcinek o długości 1,6 km. Oprócz nowej nawierzchni wybudowano chodniki (2,4 km), ścieżki rowerowe (1,5 km), a dotychczasowej skrzyżowanie ul. Wodnej, Glinki i Zapłocie zamieniono w niewielkie rondo.

Niewielkie rondo zastąpiło dotychczasowe skrzyżowanie na przecięciu ulic Wodnej, Glinki i Zapłocie w Jarocinie / fot. UM Jarocin

Powstało też odwodnienie. Mowa o kanalizacji deszczowej, która zastąpiła przydrożne rowy. Wyniesiono pięć przejść dla pieszych, co ma poprawić bezpieczeństwo i spowolnić ruch w ich okolicach, a także zainstalowano oświetlenie LED-owe i doświetlenie przejść dla pieszych.

Wybudowano również zatokę autobusową oraz wyznaczono dodatkowe przystanki, aby lepiej skomunikować tę część miasta z innymi. W ostatnich latach na Glinkach i Leszczycach budowanych jest coraz więcej domów w tym także tzw. Mieszkań Plus. To także łącznik do Zakładu Gospodarki Odpadami – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu.

Zobacz, jak po remoncie wyglądają ul. Wodna, Glinki i Leszczyce w Jarocinie

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Po co remontować zapomniane drogi? Skoro już jest zapomniana to znaczy że nikt z niej nie korzysta, a jeśli korzysta to znaczy że nie jest zapomniana.

    • Panie Myśliwy od mydlenia : „zapomniana” w znaczeniu „ciągle pomijana w planach modernizacji” co ma odzwierciedlenie w artykule. Czasami wystarczy uważnie czytać …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick