Zapadnie wyrok dla policjantów z Siedlec?

0
Zaplanowano dwie, prawdopodobnie ostatnie rozprawy dotyczące wydarzenia na komisariacie w Siedlcach w sierpniu 2012 roku. W wyniku rzekomego torturowania i pobicia Jędrzeja K. z Ostrowa Wielkopolskiego, chłopak popełnił samobójstwo. Proces trwa już od lutego 2016 roku, a na początku grudnia sprawa ma doczekać finału.

Dwie kolejne rozprawy zaplanowano na 4 i 8 grudnia. Według tego, co zapowiadają prawnicy oskarżyciela posiłkowego, czyli rodziny zmarłego Jędrzeja K., przewidywane jest wygłoszenie mów końcowych i ostatecznie – wyroku.

Przypomnijmy – 31 lipca 2012 troje mężczyzn z Ostrowa Wielkopolskiego w wieku 29, 24 i 19 lat przy współpracy z obywatelem Siedlec w województwie mazowieckim dokonało napadu na sklep jubilerski. W wyniku rozboju skradli złoto o wartości ponad 60 tysięcy złotych z zamiarem wymiany go na narkotyki. W wyniku napadu ucierpiał też właściciel sklepu. o niespełna dwóch tygodniach ostrowianie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, jeden z podejrzanych o napad ujęty został w rejonie ulicy prof. Kaliny. Następnie konwojem przetransportowani zostali do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, gdzie mieli zostać przesłuchiwani przez funkcjonariuszy z Siedlec: Wiesława P.Grzegorza R.Adama Ch.Grzegorza P. i policjanta z Warszawy – Jarosława K.

Szczegółowo pisaliśmy o sprawie TUTAJ i TUTAJ.

24 lutego 2016 na pierwszej rozprawie stawili się wszyscy oskarżeni i świadkowie zdarzenia, w tym koledzy Jędrzeja K.. Na kolejnej rozprawie ponownie przesłuchiwano kolejne osoby, także oskarżonych. Wyrok nie zapadł. Oskarżonym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick