Zanussi: Patryka Vegę cenię za sprawny warsztat

0
- Film musi się bronić sam, nie wiem czy Patryk Vega musi się tłumaczyć z "Botoksu". Szanuję go za sprawny warsztat - powiedział magazynowi filmowemu „Zwiastun” jeden z najważniejszych polskich reżyserów współczesnego kina Krzysztof Zanussi. Według twórcy rynek filmowy jest tak bogaty, że każdy może wybrać sobie coś dla siebie. Nawet jeśli tematyka filmów takich jak "Botoks" do kogoś nie trafia, nie jest to powód dla którego trzeba twórców takich jak Vega dyskredytować. Zanussi był gościem pleszewskiego kina Hel.

Z reżyserem rozmawiała pleszewska publiczność. Spotkanie poprzedziła projekcja filmu „Brat naszego Boga” z 1997 roku. To filmowa adaptacja trudnej sztuki napisanej przez Karola Wojtyłę. Jak mówił wczoraj Zanussi to właściwie sfilmowany teatr.

Spotkanie z twórcą, które prowadziła Zuzanna Musielak-Rybak było pretekstem do rozmowy na temat jego całej twórczości. Publiczność pytała go m.in. o jego „Cwał”, ale także o współpracę z Wojciechem Kilarem. Magazyn filmowy „Zwiastun” wykorzystał okazję do rozmowy o polskim kinie w ogóle. Zanussi tłumaczył, że seanse kinowe to zupełnie „delikatesowe warunki” do oglądania filmów. Mistrz tłumaczył też dlaczego film „Botoks” może mieć swoje miejsce w polskiej kinematografii.

Więcej w materiale wideo oraz w 85. odsłonie magazynu filmowego „Zwiastun” na antenie Telewizji Proart.

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick