Zalety urządzenia monitorującego flotę [artykuł sponsorowany]

0
Rozwój technologii sprawia, że nowe urządzenia coraz bardziej ułatwiają ludziom codzienne funkcjonowanie. Za ich pomocą można uczynić życie wygodniejszym i bezpieczniejszym. Podobnie wygląda sytuacja w przypadki samochodów.

Jeśli chodzi o rynek urządzeń dedykowanych pojazdom, to pojawia się coraz więcej rozwiązań korzystnych z punktu widzenia finansów i bezpieczeństwa. Niektóre z nich, jak choćby urządzenia monitorujące flotę samochodową, mogą znacząco wpłynąć na sytuację ekonomiczną firmy. Ta oraz wiele innych zalety tych nowinek technicznych sprawia, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zakup urządzeń do monitorowania pojazdów. Co oferuje takie urządzenie?

Po pierwsze: oszczędność i kontrola

Chociaż zalet urządzeń do monitorowania floty jest wiele, to na pierwszym miejscu można wymienić oszczędność środków firmy. Za pomocą takich urządzeń można sprawdzić, ile czasu zajmuje pracownikowi przejazd z jednego punktu do drugiego i ile w tym czasie zużywa paliwa. Często zdarza się bowiem, że przy okazji wykonywania służbowego zadania kierowca załatwia swoje prywatne sprawy. Niektórzy pracownicy korzystają z firmowych aut, by wyjechać z bliskimi i tym samym generować dodatkowe koszty za eksploatację samochodu i zużycie paliwa. Zdarzają się również przypadki nadużyć związanych z „lewymi” ładunkami. Urządzenie monitorujące flotę pozwala na kontrolowanie czasu, jaki pracownik spędza u klienta. Za pomocą monitoringu można sprawdzić, czy kierowca rzeczywiście jest w terenie, czy też spędza czas w domu. Kolejną zaletę stanowi możliwość oceny stylu jazdy pracownika i podjęcie odpowiednich działań, a co za tym idzie – pracodawca może zmniejszyć środki potrzebne na części eksploatacyjne pojazdu.

Po drugie: bezpieczeństwo

Urządzenia monitorujące flotę samochodową zwiększają bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i samych pojazdów. W raporcie firmy Bobit Business Media, która zajmuje się m.in. flotami aut, można przeczytać, że wprowadzenie urządzeń do monitoringu zmniejszyło liczbę wypadków aż o 38,69% (źródło: http://www.dziennikbaltycki.pl/twoje-finanse/a/wspolczesna-flota-pod-pelnym-nadzorem,10604478/). Dzięki temu urządzeniu można ustalić, kto zawinił, kiedy dojdzie do kolizji lub wypadku. Monitoring oznacza również bezpieczeństwo samego pojazdu, bowiem dzięki wbudowanemu nadajnikowi GPS można ustalić, co dzieje się z samochodem, kiedy został on skradziony.

Urządzenia monitorujące flotę, które oferuje np. Vision Track na swojej stronie internetowej https://www.visiontrack.com/, oznaczają dla firmy korzyści zarówno ekonomiczne, jak i związane z bezpieczeństwem personelu i pojazdów. Warto więc rozważyć ich zakup.

lukasz.wojcieszek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick