Zajęcia dla przedszkolaków i ich rodziców w SP9

0

W marcu czwartkowe popołudnia w Szkole Podstawowej nr 9 to czas spotkań przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. 16 i 23 marca odbyły się zajęcia ruchowe i integracyjne. Dzieci, które przybyły wraz ze swoimi opiekunami, uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. 

Zaangażowane przedszkolaki oraz ich rodzice świetnie bawili się przy niezapomnianych utworach muzyki klasycznej Vivaldiego, zabawach ruchowych z chustą Klanzy oraz ćwiczeniach z wykorzystaniem możliwości własnego ciała.

Uczestnicy zajęć doskonale odnajdywali się w różnorodnych zabawach, między innymi: "tunel", który tworzyli sami dorośli, "klamerka", co dało możliwość radosnej, ożywionej gry w poszukiwaniu klamerek, "masaż", dzięki któremu wszyscy nadzwyczajnie się zrelaksowali.

Wspólne zajęcia ruchowe charakteryzowała radość, swoboda i pełne zaangażowanie wszystkich obecnych. Cykliczne spotkania w „dziewiątce” mają na celu pokazanie  przyszłym uczniom środowiska szkolnego, zintegrowanie z nowopoznanymi dziećmi i nauczycielami. Dają dzieciom pewność, że od pierwszego dnia w szkole będą czuli się w niej pewnie i bezpiecznie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne spotkanie (warsztaty kreatywne), które odbędzie się już w najbliższy czwartek, 30 marca. 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick