Zagraniczny transfer w A-klasie? I to z pomocą… siostry rozgrywającego, która jest dziewczyną najlepszego strzelca

0
O tym, że życie w najniższych klasach rozgrywkowych rządzi się własnymi prawami, kibice piłkarscy wiedzą doskonale. Jednak zagraniczne transfery i to z Wysp Brytyjskich do polskiej A-klasy są nie lada sensacją. Jedno z takich spektakularnych przejść miało miejsce w powiecie ostrowskim. W Ogniwie Łąkociny.

A-klasowy zespół Ogniwo Łąkociny wywalczył właśnie awans do ligi okręgowej. Ma też na swoim koncie spektakularny rekord 29 zwycięstw z rzędu biorąc pod uwagę poprzedni sezon w B-Klasie, jak i obecny w A-klasie, w której Ogniwo jest beniaminkiem. Tak spektakularny awans przypieczętowany niespotykaną dotąd serią wygranych nie byłby możliwy bez świetnej dyspozycji Jakuba Kłobuska.

Napastnik Ogniwa wcześniej grał na Wyspach, a dokładnie w Ekstraklasie Irlandii Północnej. W tym kraju spędził dużą część swojego młodego życia zanim zdecydował o powrocie do kraju. W jego transfer był zaangażowany PZPN, ponieważ tak stanowią przepisy. A jak to się stało, że wylądował właśnie w A-klasowym Ogniwie Łąkociny, który w Irlandii Północnej nie jest raczej zbyt popularnym klubem?

Okazuje się, że na wybór tej drużyny wpływ miała… – uwaga – jego dziewczyna, która jest siostrą rozgrywającego Ogniwa Łąkociny. Posłuchajcie całej historii w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick