Dzieci zadzwoniły na 112. Dla żartu…

4
Dwóch 9-latków zadzwoniło na numer alarmowy 112 informując służby, że ich rodzice leżą nieprzytomni na podłodze. Wszystko okazało się być głupim żartem. Dzieci zmyśliły historię, a rodzice byli kompletnie zszokowani pojawieniem się służb w mieszkaniu.

Do całej sytuacji doszło w budynku socjalnym przy ulicy Warszawskiej w Kaliszu. Dwóch chłopców w wieku dziewięciu lat zadzwoniło na numer alarmowy 112 informując, że „rodzice leżą nieprzytomni na podłodze”. Kiedy ratownicy pojawili się na miejscu, wszystko okazało się być żartem. – Rodzice nie leżeli na podłodze, wszystko było w porządku. Policjanci wyjaśniają teraz całą sprawę. Notatka, która zostanie sporządzona z tej interwencji trafi do Sądu Rodzinnego – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej w Kaliszu.

Około 30-40% wyjazdów pogotowia ratunkowego okazuje się być niepotrzebne. Dotyczy to także strażaków, którzy każdy z telefonów traktują bardzo poważnie, a ich minutowy wyjazd z jednostki pochłania stres i pieniądze.

CZYTAJ TEŻ: Niepotrzebne wzywanie służb ratunkowych: lenistwo czy głupota?

Przykładem bezmyślności był także telefon 11-letniej dziewczynki, która w styczniu ubiegłego roku zadzwoniła na numer 112 informując, że pod lód w Odolanowie wpadła jej siostra. W poszukiwania było zaangażowanych kilkudziesięciu ratowników. Wszystko okazało się być żartem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Ludzie przede wszystkim nie dawajcie dzieciom telefonów do zabawy, zarówno tych które posiadają kartę SIM czy też jej nie posiadają.Małe dzieci przyciskając klawiaturę telefonu łączą się z Nr 112 stąd tyle głuchych połączeń.W tym czasie może umierać człowiek a jego rodzina oczekuje na jak najszybsze połączenie i jak najszybszą pomoc.Apel do rodziców ,, TELEFON TO NIE ZABAWKA”

  2. Każdy rodzic dający małemu dziecku do zabawy telefon powinien być ukarany i to srogo Dla dzieci są zabawki a nie telefon. Rodzice żeby mieć spokój to dają dziecku telefon a ono często nieświadomie cyferki lub aplikacje sos i dzwonią.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick