Zadrzewiony Ostrów

0

Miasto Ostrów Wielkopolski zostało laureatem nagrody Czarodziejskiego Drzewa 2016 za posadzenie 2000 drzew w nowo tworzonym Parku 600-lecia i w ogrodach mieszkańców oraz szeroką współpracę z Nadleśnictwem Antonin oraz Szkołą Podstawową nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Nagrodę przyznaje Klub Gaja – stowarzyszenie, które zainicjowało obchody Święta Drzewa.

Święto Drzewa obchodzone jest co roku w październiku. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób wzrasta nie tylko zalesienie i zadrzewienie kraju ale także świadomość ekologiczna zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W minionej 13. edycji Święta Drzewa posadzonych zostało blisko 40 000 drzew. Od początku programu dzięki  zaangażowaniu ponad 620 000 osób posadzonych zostało blisko 780 000 drzew.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom 13. edycji programu Święto Drzewa, który już na stałe wpisał się do kalendarza imprez ekologicznych. Co roku dosadzamy nowe drzewa i otaczamy opieką już posadzone.  Zapraszamy do współpracy lokalne samorządy, placówki oświatowe, nadleśnictwa, firmy i osoby prywatne, co sprzyja zacieśnianiu więzi społecznych i owocuje wspólnymi działaniami na przyszłość. Nadesłane przez uczestników sprawozdania i zdjęcia pokazują niesłabnący zapał i wielkie zaangażowanie na rzecz sadzenia i ochrony drzew – podkreśla Jolanta Migdał, koordynatorka programu Święto Drzewa Klubu Gaja.

Program Święto Drzewa realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku to szeroka edukacja na temat roli drzew w adaptacji do zmian klimatu, twórcza współpraca i działania praktyczne – ochrona i sadzenie drzew. Co roku najbardziej aktywnych uczestników programu Klub Gaja nagradza statuetkami Czarodziejskiego Drzewa.

W tym roku Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski znalazła się w gronie laureatów konkursu. Zostaliśmy wyróżnieni za  posadzenie na terenie miasta 2000 drzew oraz szeroką współpracę z Nadleśnictwem Antonin i Szkołą Podstawową nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Rozdanie nagród odbędzie się  10 października  2016r w Bibliotece Narodowej w Warszawie podczas inauguracji 14. edycji programu Święto Drzewa.

Kolejna edycja imprezy w ostrowskim wydaniu jest zaplanowana na 23 października.

wlkp24.info
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick