Zabrane prawo jazdy i widocznie cofnięty licznik – zatrzymania policjantów z Ostrzeszowa

0
Licznik cofnięty o blisko 100 tysięcy kilometrów, a także rekordzista, który na "piećdziesiątce" pędził z prędkością 142km/h - to tylko niektóre z interwencji ostrzeszowskich policjantów, które miały miejsce w weekend. Nie zabrakło także kierowców, którzy zostali zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu.

Zwykła kontrola drogowa przeprowadzona przez ostrzeszowskich policjantów wykazała, że licznik jednego z kierowców miał znacznie zaniżoną liczbę przejechanych kilometrów, niż jest w rzeczywistości. – W trakcie weryfikacji stanu faktycznego drogomierza z zapisem w systemie policjanci zauważyli, że w pojeździe „brakuje” aż 96 935 kilometrów. Licznik w pojeździe wskazywał zdecydowanie mniej niż stan zarejestrowany w systemie – poinformował sierż. sztab. Adam Juszczak oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

CZYTAJ: Znamy datę premiery drugiego filmu braci Sekielskich. Co ma wspólnego z naszym regionem?

Pojazdem kierował 30-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci prowadzą niezbędne czynności w tej sprawie. Mundurowi z lokalnej komendy zatrzymali kolejne prawa jazdy. Jednym z ukaranych kierowców był 60-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który będąc pod wpływem alkoholu uderzył swoim samochodem w przydrożny znak i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Policjantów o wszystkim poinformowali świadkowie. – Na szczęście świadkowie ujęli niedoszłego uciekiniera i przypilnowali, by pozostał na miejscu do przyjazdu patrolu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym przez mężczyznę powietrzu dało wynik ponad 2,5 promila. Pobrano też krew do badań, kierujący został zatrzymany – dodał Juszczak.

Drugie prawo jazdy stracił 61-letni motocyklista z gminy Łask, który rozpędził swoją maszynę do 122 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Drugi, kierujący osobowym BMW 22-latek z gminy Kraszewice jechał aż o 96 km/h zbyt szybko. Pędził 146 km/h na „pięćdziesiątce”. – Już w Ostrzeszowie policjanci zatrzymali do kontroli jadącego Suzuki motocyklistę. 49-letni mężczyzna jechał zbyt szybko – o 33 km/h, ale to nie było jego największym przewinieniem. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik niespełna 0,5 promila. Za kierowanie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu mieszkaniec gminy Doruchów odpowie przed sądem – relacjonuje oficer prasowy KPP Ostrzeszów.

Wszyscy kierowcy stracili swoje prawo jazdy. 49-latek za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick