Zabłocony kojec i zgniłe jedzenie. Pies odebrany właścicielowi

0

Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt HELP ANIMALS interweniowało w Pleszewie. Działacze otrzymali informację, że w centrum miasta jeden z psów przebywa w skrajnie złych warunkach. Okazało się, że właścicielami czworonoga są znani w regionie przedsiębiorcy. Pies został odebrany, a sprawa skierowana zostanie do prokuratury.

Jak relacjonują na Facebooku działacze Stowarzyszenia HELP ANIMALS, pies w typie doga niemieckiego przebywał w kojcu pełnym odchodów i brudnych wiaderek, dokarmiany był nieregularnie zepsutą żywnością. Członkowie kaliskiej grupy skonfrontowali się z opiekunami zwierzęcia, którzy w rzekomym pośpiechu próbowali zatuszować fakt, że pies przebywa w warunkach do tego nieprzystosowanych. Interwencja została przeprowadzona na podstawie anonimowego zgłoszenia.

Na miejscu interwencji pojawił się także patrol policji. Czaki (imię psa – przy. red.) został odebrany właścicielowi, jego status uznano za porzuconego. Zwierzę zostało przewiezione do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pleszewie.

Sprawa zostanie skierowana do prokuratury. Za nieprawidłowe traktowanie zwierząt w Polsce grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło foto: Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt HELP ANIMALS / Facebook

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick