Zabił swojego pracodawcę. Próbował zabić także jego żonę. Sąd wydał wyrok

0
zdjęcie uniwersalne
W Sądzie Okręgowym w Kaliszu zapadł wyrok w sprawie zabójstw, do którego doszło we wrześniu 2019 roku. Wówczas 54-letni Krzysztof K. zastrzelił swojego pracodawcę oraz próbował pozbawić życia jego żonę. Sprawca został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zabójstwa doszło 2 września 2019 roku w Zadowicach w powiecie kaliskim. 54-letni Krzysztof K. zastrzelił wtedy swojego pracodawcę oraz próbował zabić również jego żonę. – 54-latek ukradł pracodawcy łańcuszek, próbował zabić jego żonę i żądał pieniędzy oraz biżuterii o łącznej wartości 120 tysięcy złotych. Do kolejnego zabójstwa nie doszło, ponieważ w broni zaciął się spust. Mężczyzna czynów dopuścił się w warunkach recydywy – informował wtedy Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ O ZABÓJSTWIE: 

54-latek usłyszał łącznie cztery zarzuty: zabójstwa, usiłowania zabójstwa, kradzieży oraz posiadania broni bez pozwolenia. Przyznał się do wszystkich oprócz usiłowania zabójstwa żony swojego pracodawcy.

Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał wyrok skazujący 54-latka na karę dożywocia. Wyrok nie jest prawomocny.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick