Zabił konkubenta matki. Sąd Rodzinny wydał wyrok

2
Sąd wydał wyrok w sprawie nastolatka, który śmiertelnie ugodził nożem konkubenta swojej matki. Do tragedii doszło 25 marca w Nowych Skalmierzycach. Do zadania ciosu miało dojść podczas jednej z awantur domowych. Chwilę po zdarzeniu, nastolatek uciekł z mieszkania jednak szybko został ujęty przez policję. Sprawą zajmował się Sąd Rodzinny, który wydał wyrok w tej sprawie.

CZYTAJ: Zabójstwo w Nowych Skalmierzycach. 15-latek śmiertelnie ugodził nożem ojczyma

Zdania na temat tego, czy w rodzinie dochodziło wcześniej do awantur były podzielone. Jedni twierdzili, że do kłótni dochodziło bardzo często. Inni byli gotowi bronić zamordowanego i twierdzić, że był dobrym człowiekiem. O tym, by coś złego działo się w rodzinie, nie wiedzieli także przedstawiciele Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach. – Rodzina ta nie korzystała wcześniej z naszej pomocy. Dlatego też jej sytuacja nie była nam znana – wyjaśniała dzień po tragedii Urszula Gajda, kierownik MGOPS-u.

15-latkowi postawiono zarzut zabójstwa. Ze względu jednak na swój wiek sprawę przejął w całości Sąd Rodzinny. Nastolatek przyznał się do winy. Sąd orzekł wyrok uznający 15-latka za winnego zabójstwa. Skazał go na karę umieszczenia go w zakładzie poprawczym z zawieszeniu na trzy lata. Przez ten czas, opiekę nad nim sprawować będzie kurator.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick