Zabił psa metalowym prętem? Usłyszał zarzut

1
Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie przedstawiła zarzut 57-letniemu mieszkańcowi Ostrzeszowa wskazując, że bijąc buldoga francuskiego metalowym prętem, doprowadził do jego śmierci.

Wracamy do sprawy, o której pisaliśmy 7 kwietnia. Wówczas poinformowaliśmy o zdarzeniu, w którym wziął udział 57-latek. Jak ustaliły wówczas śledczy, mężczyzna usłyszał dźwięki wskazujące na gryzienie się dwóch psów. Były to buldog francuski oraz pudel. Sprawa trafiła do prokuratury. Ta po przeprowadzeniu dochodzenia, skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Ostrzeszowa.

– Prokurator przedstawił temu mężczyźnie zarzut, że 31 marca tego roku, na terenie jednej z posesji w Ostrzeszowie, działając ze szczególnym okrucieństwem, zabił buldoga francuskiego. Zrobił to w ten sposób, że w czasie gdy ten pies zaatakował innego psa, uderzał go metalowym prętem po całym ciele powodując u niego obrażenia, które doprowadziły do zgonu zwierzęcia – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.


Jak informuje, mężczyzna częściowo przyznał się do postawionego mu zarzutu. Wskazał, że nie chciał zabić psa. – Tym niemniej wnioski biegłych z zakresu patomorfologii i weterynarii sądowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, dotyczące charakteru obrażeń, jakich doznał pies, skutkowały zakwalifikowaniem tego czynu jako występku z art. 35. ust. 2 Ustawy o ochronie zwierząt – dodaje.
Trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu pierwszej rozprawy. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick