Zabił psa metalowym prętem. Prokuratura postawiła mu zarzuty

12
Do pięciu lat więzienia grozi 57-letniemu mieszkańcowi Ostrzeszowa, który ze szczególnym okrucieństwem zabił psa metalowym prętem. Do zdarzenia doszło pod koniec marca na jednej z ostrzeszowskich posesji.

Sytuacja miała miejsce w Ostrzeszowie, gdy 57-latek przejeżdżał obok posesji i usłyszał dwa gryzące się psy: buldoga francuskiego oraz pudla. Postanowił zainterweniować. Mężczyzna podszedł do pierwszego z czworonogów i zaczął go bić metalowym prętem po całym ciele. Zwierzę zmarło. Ostrzeszowianin został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Tam przesłuchano go i postawiono zarzuty. – W oparciu o poczynione ustalenia zarzucono mu, że zabił psa ze szczególnym okrucieństwem. Szkody, jakie wyrządził właścicielce psa wyceniono na trzy tysiące złotych. 57-latkowi grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W tej chwili trwa oczekiwanie na uzyskanie opinii weterynaryjnej, która ma wskazać zakres i mechanizm powstania obrażeń. Mężczyzna znajduje się pod dozorem policji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. Te 3 tysiące kary to powinna dostać właścicielka psa za brak nadzoru nad swoim psem. Niedługo będzie strach pomagać i trzeba będzie robić „w tył zwrot” i się oddalić żeby samemu nie być ofiarą. Świat stanął na głowie.

  • „57-latek przejeżdżał obok posesji i usłyszał dwa gryzące się psy: buldoga francuskiego oraz pudla. Postanowił zainterweniować. Mężczyzna podszedł do pierwszego z czworonogów i zaczął go bić metalowym prętem po całym ciele.”

   Ty to nazywasz pomocą, która zaoferował ten zwyrodnialec? Komu? Tym psom? To pomógł faktycznie. Świat stanął na głowie, że takie kreatury jak oskarżony i ty, usprawiedliwiający tego odrażającego, chodzą po świecie. W rezerwatach trzeba was trzymać

  • To prawda , właścicielka powinna zostać ukarana , nie wiadomo co by się stało gdyby dziecko przechodziło obok.

 2. Kilka lat temu w centrum miasta mojego psa zaatakował Amstaff biegający luzem. Z pomocą kilku przechodniów udało nam się odciągnąć agresora (też dostał kilka razy przez grzbiet), została wezwana straż zwierząt (nie wiem jak teraz ale wtedy był ktoś taki na usługach schroniska, numer nam podał dyżurny policji) i zabrał amstaffa na obserwację, po kilku dniach został uśpiony (za leczenie mojego sam musiałem płacić bo nie było właściciela od agresora). To straż zwierząt też powinna iść do rezerwatu? Mam nadzieję że sąd będzie mądrzejszy od ciebie i facet zostanie uniewinniony a właścicielka dostanie grzywnę za brak nadzoru nad psem (a gdyby tam było małe dziecko)? Życzę więcej wyobraźni.

  • Amstaff był wściekły i głodny ,a został uśpiony raz że ktoś o to nalegał i właściciela nie było ,amstaf to pies obrony doskonały do pilnowania posesji ,a każdy jest wściekły jak jest głodny i się go pozbyli i się tuła , najgorszymi agresorami są ludzie biorą zwierzęta a potem je wyrzucają jak nic nie potrzebne śmieci a to są stworzenia żywe .wystarczy mieć w kieszeni suchą karmę ,rzucić zajmie się jedzeniem.

  • Ty głupi jesteś czy udajesz? W artykule jest mowa o pudelku i buldogu francuskim. Wiesz w ogóle co to za rasy? I nie ma mowy o żadnym gryzionym dziecku, więc co to za fantazje? Tak, jeśli uważasz za normalne zakatowanie psa prętem, bo się gryzł z innym psem, to znaczy, że trzeba cię trzymać w rezerwacie.

 3. Na innym portalu napisano, iż mężczyzna usłyszał wołanie kobiety o pomoc, stąd jego reakcja. Nie wiem teraz, jak było naprawdę, ale jedno jest pewne – tego typu wyrok tylko pogłębi zjawisko znieczulicy występujące w naszym społeczeństwie. Nic nie widzę, nic nie słyszę, nie mój problem…

 4. Niestety ale czasami trzeba brać sprawy w swoje ręce i podjąć męską decyzję na poczekaniu a okoliczności nie są aż takie jasne żeby osądzać że ta osoba faktycznie znęcała się nad zwierzęciem. A przypomnij sobie film „LINCZ”, ludzie też musieli wziąść sprawę w swoje ręce bo byli bezsilni wobec bezprawia. A tok twojego rozumowania wskazuje że jesteś z chłopcze z miękkiej gliny i tylko byś czekał za służbami nie udzielając pomocy.

  • Weź lepiej słownik i się trochę doucz podstaw ortografii. Oby ta gnida, co zakatowała psa dostała maksymalny wymiar kary.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick