Zabił ojca i przetrzymywał jego ciało. Zapadł wyrok skazujący

1
Zapadł wyrok skazujący w sprawie Michała C., który w 2018 roku pobił swojego ojca tak dotkliwie, że ten w konsekwencji zmarł. Oskarżony przetrzymywał ciało 62-latka w mieszkaniu jeszcze przez tydzień. Temu wszystkiemu przyglądała się żona ofiary, która niepełnosprawna nie była w stanie wezwać pomocy. W październiku 2018 roku, Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim postawiła 29-latkowi zarzuty. Teraz skazał go sąd.

Michał C. w wyniku kłótni, zadał ojcu kilka ciosów nożem, a potem bił go i kopał. 62-latek konał jeszcze przez kilka godzin. Gdy zmarł, jego ciało jeszcze przez tydzień znajdowało się w mieszkaniu. Temu wszystkiemu przyglądała się matka oprawcy. – 29-latkowi postawiono także zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką. Przetrzymywał ją w mieszkaniu, uniemożliwił jej kontakt z osobami trzecimi, głodził ją oraz nie dostarczał odpowiednich ilości płynów. Nie sprawował także nad nią należytej opieki w kwestiach higieny – informował wtedy Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Kalisz. Zabił ojca i przetrzymywał jego ciało przez tydzień

Za śmiertelne ciosy zadane ojcu, prokuratura postawiła kaliszaninowi zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. – Mamy tu do czynienia z przyczynieniem się do śmierci. Kara za ten czyn może sięgnąć dożywocia, jak za zabójstwo – informował wtedy Meler.

8 kwietnia Michał C. został skazany na dziesięć lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny i najprawdopodobniej prokuratura złoży apelację.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick