Zabił babcię pałką teleskopową. Wyrok usłyszał w… Dzień Babci

1
25-letni zabójca, który pozbawił życia swojej babci, usłyszał wyrok 25 lat pozbawienia wolności. Choć prokuratura domagała się dożywocia, w Sądzie Okręgowym w Kaliszu zapadł inny wyrok.

Do zabójstwa doszło we wrześniu 2019 roku. 25-letni dzisiaj wnuczek zadał 82-letniej babci 17 ciosów pałką teleskopową, co doprowadziło do jej śmierci. Mężczyzna stanął przed sądem, który 21 stycznia, a więc w Dzień Babci, wydał wyrok 25 lat więzienia.

Prokuratura domagała się dożywocia, wskazując, że podczas ataku na kobietę sprawca był pod wpływem narkotyków i wykazał się okrucieństwem czynu. Sąd jednak oddalił argument jakoby doszło do zbrodni ze szczególnym okrucieństwem, choć – jak wskazał w uzasadnieniu wyroku, „sąd neguje jakoby działania oskarżonego nie były okrutne. Jego zbrodnia jest okrutna. Każde przestępstwo zabójstwa wiąże się z dużym okrucieństwem wynikającym z faktu pozbawienia kogoś życia. (…) Jednak sposób działania sprawcy nie spełnia warunków uznania go za działanie ze szczególnym okrucieństwem. Szczególne okrucieństwo dąży do dodatkowego udręczenia ofiary wykraczającego poza cel sprawcy, jakim jest pozbawienie ofiary życia”.

Wyrok nie jest prawomocny. Niewykluczone, że obrona złoży w tej sprawie apelację.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick