Zabiegi medycyny estetycznej, które są małoinwazyjne, a dają niesamowite efekty

1
Znajdziemy wiele sposobów na poprawę kondycji skóry czy korektę naszych niedoskonałości. Nie wszystkie są bezbolesne, niektóre (jak na przykład operacje plastyczne), mogą okazać się bardzo inwazyjnymi zabiegami, które wymagają dłuższego czasu rekonwalescencji.

Na nasze kompleksy i niedoskonałości z pewnością znajdziemy rozwiązania w gabinecie medycyny estetycznej. Przedstawiamy krótką listę najbardziej popularnych i najmniej inwazyjnych zabiegów, które gwarantują niesamowite rezultaty.

Peeling chemiczny

O peelingach chemicznych słyszy się już od jakiegoś czasu a ich wykonywanie stało się niezwykle popularne w gabinetach na całym świecie. Nic dziwnego – jedna wizyta na fotelu u specjalisty, a nasza skóra staje się odżywiona, jędrna, oczyszczona i nawilżona. Peelingi chemiczne mają działanie złuszczające, co sprawia, że po wykonaniu takiego zabiegu, nasz naskórek złuszcza się kilkukrotnie. Dzięki temu procesowi, skóra staje się jędrniejsza, zmarszczki stają się mniej widoczne, w skórze zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny i jest ona oczyszczona.

Powiększanie ust

Korekcja kształtu i wielkości ust to jeden z łatwiejszych zabiegów, który przynosi niemalże natychmiastowe efekty. Poprawnie wykonane, wypełnianie warg sprawia, że możemy cieszyć się kształtnymi, pełnymi i symetrycznymi ustami. Wargi najczęściej wypełnia się kwasem hialuronowym – substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, a tym samym jest zupełnie bezpieczna. Kwas ma właściwości silnie nawilżające i ujędrniające. Wstrzykuje się go bezpośrednio w wargi, a potem wykonuje się specjalny masaż ust, który za zadanie ma równomiernie rozprowadzić substancję. Zabieg może powodować ból, jednak zaraz po wyjściu z gabinetu możemy wrócić do normalnego funkcjonowania.

Korekcja symetrii twarzy

Tak prosto, jak usta, możemy uzyskać symetrię rysów twarzy. W gabinecie medycyny estetycznej możemy łatwo uzyskać prosty nos i pozbyć się zmarszczek. Wypełnianie kwasem hialuronowym kluczowych rejonów twarzy pozwoli nam uzyskać wymarzoną symetrię i pozbyć się małych kompleksów, które czasem zatrzymują nas na dłużej przed lustrem.

Mikrodermabrazja

Choć to zdecydowanie najbardziej inwazyjny zabieg, jaki znajduje się na naszej liście, jest on także bardzo lubiany przez pacjentów. Mikrodermabrazja polega na dostarczeniu składników aktywnych i preparatów w głąb skóry. Z tego też względu, zabieg ten wykonuje się metodą mikronakłuć, choć istnieje także mikrodermabrazja bezigłowa, która dostarcza preparaty w skórę za pomocą fal radiowych. Mikrodermabrazja poprawia kondycję skóry na wielu poziomach, odżywiając ją i pozostawiając w świetnym stanie na długi czas.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick