Zabezpieczono 24 tysiące sztuk papierosów. Zarzuty dla 32-latka

1
Fot. KMP Kalisz
Policjanci Wydziału Kryminalnego kaliskiej policji zabezpieczyli 24 tysiące sztuk papierosów. Nie posiadały one znaku akcyzy i w związku z tym 32-letni mężczyzna zatrzymany w tej sprawie odpowie za narażenie Skarbu Państwa.

Uwagę policjantów przykuł 32-letni mężczyzna, który stojąc na parkingu, przy samochodzie osobowym, wydawał się bardzo zdenerwowany. Nerwowo rozglądał się za siebie. – Już podczas rozmowy z 32-latkiem policjanci dostrzegli na tylnym siedzeniu jego auta charakterystyczny karton. Okazało się, że wewnątrz znajdowały się papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W bagażniku auta policjanci ujawnili kolejnych pięć kartonów wypełnionych nielegalnymi towarami – mówi st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

CZYTAJ TAKŻE: Eksplozja w budynku mieszkalnym. Są ranni. Trwa przeszukiwanie gruzowiska

Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 24 tysiące sztuk papierosów. W przypadku, gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku, wyniosłyby ponad 23 tysięcy złotych.

32-letni właściciel kontrabandy został zatrzymany. Następnego dnia usłyszał zarzut. Grozi mu wysoka grzywna. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick