Zaatakował siekierą 76-latka. Postawiono mu zarzuty

0
Są zarzuty, trzymiesięczny areszt oraz wniosek na zbadanie poczytalności dla 73-latka, który w miniony wtorek w Kaliszu zaatakował siekierą trzy lata starszego mężczyznę. Poszkodowany z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Napastnik nie przyznaje się do winy. W najgorszym wypadku grozi mu nawet dożywocie.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na jednej z ulic Kalisza. 73-latek podszedł i zaatakował drugiego mężczyznę siekierą. – Działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia w miejscu publicznym podszedł do pokrzywdzonego i bez żadnego słowa i powodu, wyciągniętą spod kurtki siekierą zadał kilka uderzeń w okolice głowy. Usiłował go zabić, ale zamierzonego celu nie osiągnął ze względu na ucieczkę pokrzywdzonego. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Mając na celu przeprowadzenie także dalszych badań także tych dotyczących poczytalności, prokurator wystąpił z wnioskiem o przydzielenie podejrzanemu obrońcy z urzędu – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

73-letni napastnik nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Został on aresztowany na okres trzech miesięcy. Oczekuje on na wyznaczenie terminu rozprawy. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu od 8 do 15, 25 lat lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick