Za 4,5 mln zł wyremontują wnętrze Pałacu Radolińskich. Prace już ruszyły

0
Pod koniec czerwca rozpoczął się remont wnętrza Pałacu Radolińskich w Jarocinie. Elewacja została odnowiona już jakiś czas temu, ale pomieszczenia wewnątrz nadal oddawały klimat poprzedniej epoki. Pierwsze prace toczą się w piwnicach, gdzie będzie znajdować się część nowoczesnej wystawy przedstawiającej dzieje Jarocina od najdawniejszych lat.

Władze gminy podpisały umowę z wykonawcą opiewającą na niemal 4,5 mln zł. Połowa tej kwoty to dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Na razie prace trwają w pałacowych piwnicach. Wyburzono pierwsze ścianki działowe, przerabiane są także instalacje, a to dopiero wstęp do bardziej zaawansowanych prac, które mają odmienić wygląd zapomnianych pomieszczeń.

CZYTAJ: Śnięte ryby i prawie całkowity brak tlenu. Rzeka Barycz została zanieczyszczona

Do tej pory muzeum mieściło się na drugim piętrze ratusza, a to powodowało, że osoby mające trudności z poruszaniem się, nie mogły go odwiedzić, bo w budynku nie było windy. Pałac Radolińskich zostanie o nią wyposażony, aby ułatwić dostęp do ekspozycji wszystkim chętnym i zlikwidować barierę architektoniczną.

Prace nad nową wystawą mają się rozpocząć za kilka miesięcy i potrwać niemal rok. Władze muzeum przygotowują się właśnie do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy. Całość zostanie oddana do użytku jesienią 2021 roku.

CZYTAJ: Zabytkowe pojazdy zawitały na ostrowski rynek [ZDJĘCIA]

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick