Z samochodu do autobusu. Pół miliona pasażerów więcej w komunikacji miejskiej

1
materiały prasowe
Ceny paliw przełożyły się na liczbę pasażerów, którzy decydowali się na transport komunikacją miejską. Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji poinformował, że w ciągu 11 miesięcy tego roku przybyło ich pół miliona więcej.

W ciągu 11 miesięcy ubiegłego roku odnotowano liczbę 1,7 miliona pasażerów, którzy zdecydowali się na podróż ostrowską komunikacją miejską. – Analogicznie do roku ubiegłego, czyli w ciągu 11 miesięcy odnotowaliśmy w tym roku liczbę 2,2 miliona pasażerów – mówi Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim.

Wysokie ceny paliwa nie tylko zwiększyły liczbę pasażerów w autobusach, ale też podniosły koszty funkcjonowania zakładu. – Koszt oleju napędowego w łącznych kosztach funkcjonowania Miejskiego Zakładu Komunikacji to jest wielkość ponad 30%. Wzrost kosztów przede wszystkim od marca tego roku spowodował wzrost wydatków i to są kwoty kilkuset tysięcy w skali roku – tłumaczy prezes MZK.

Flota Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie to 54 autobusy w tym 3 pojazdy o charakterze turystycznym oraz 10 elektryków. Janusz Marczak uspokaja też, że nie planowane są podwyżki cen biletów: – Z wiedzy, którą ja posiadam to Rada Miejska nie planuje podniesienia cen.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick